BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Zabıta memuruna bayıltan tokata 5 ay verildi 5 yıl ertelendi

İstanbul Kartal'da meslektaşları içinde insan onurunu zedeleyerek zabıta memurunu tokatlayan dair başkanına mahkeme 5 ay hapis verdi.

Abone ol

İSTANBUL KARTAL'da zabıta memuru Kenan Fidan'ı darp ettiği gerekçesi ile yargılanan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, hakkında mahkeme kararını verdi.

Davanın ilk duruşmasına, olaydan sonra görev yaptığı İBB Zabıta  Daire Başkanlığı görevinden alınarak İBB Hukuk Müşavirliği'nde avukat olarak görev yapmaya başlayan tutuksuz sanık Tayfun Karali ve avukatı ile müşteki Kenan Fidan katıldı.

Önce küfür sonra dayak
Duruşmaya ilk kez katılan Kenan Fidan olay gününu anlattı. İBB Zabıta Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği'ne bağlı çekici şoförü olarak görev yaptığını söyleyen Kenan Fidan, olay günü toplantıya yetişmek için saat 08.00'da yola çıktığını belirterek, "Emniyet şeridini kullandığım doğrudur. Toplantının yapılacağı yere geldiğimde daire başkanımız benden önce gelmişti. Beni yanına çağırdı, küfür edip vurmaya başladı. Ben de ne olduğunu anlayamadım" dedi.

Sanık Karali'nin olaydan sonra kendisinden özür dilemediğini söyleyen Fidan, "Arayıp sormadı" dedi. Fidan, "Sanığın duruşmadaki ifadelerini kabul etmiyorum. Emniyet şeridinden giderken trafik güvenliğini tehlikeye soktuğumu, canına kast ettiğimi iddia etmektedir. Bunların hepsi gerçek dışıdır. Komplo kurulduğunu beyan etmektedir, ancak beyanlarının hiçbiri doğru değildir. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.

Farz et ki baban sana vurdu
Aldığı darbelerden sonra çenesinin çok ağrıdığını belirterek, "Hatta abdestim vardı bozuldu, dudağım yırtıldığı için. Olaydan sonra müdürümün yanına gittim. Her birimin bir büyüğü vardır. 'Farzetki  baban sana vurdu, bir tokat yedin' dedi" diye konuştu.  

Helallik istemiş
Söz alan sanık Tayfun Karali, sanıktan helallik istemek için iki defa girişimde bulunduğunu, ikisinde de görevlendirme nedeniyle bunun gerçekleşmediğini belirterek, "Daha sonra medyaya düştü. Medyaya düşünce de şikayetçi ile bir araya gelmedim. Olay nedeniyle son derece üzgünüm" dedi.

5 aya 5 yıllık erteleme
Kararını açıklayan mahkeme, sanık Tayfun Karali'yi, "Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak sureti ile kasten yaralama" suçundan 5 ay hapis cezası ile cezalandırdı. Karali'nin cezası 5 yıl süre ile ertelendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ekrem İmamoğlu'ndan Anadolu Ajansı'na sert sözler!
Kurban bayramı başlangıcı ne zaman 2019 tarihi
İzmit'te AK Parti derince ve Karamürsel'de CHP seçim sonuçlarına itiraz etti
Siirt merkez ile 2 ilçe ve 2 beldede seçim sonuçlarına itiraz edildi
AK Parti Karabük ve Safranbolu'da seçim sonuçlarına itiraz etti
İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurma ekranı-2020
Yorumlar 8 yorum