BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'ndan Anadolu Ajansı'na sert sözler!

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Belediyesi seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, "AA, hepimizin vergisiyle görev yapıyor ama vazifesini yerine getirmiyor. Anadolu Ajansı artık bitmiştir, hiçbir seçimi sunamaz" açıklaması yaptı.

Abone ol

CHP'li Ekrem İmamoğlu, Ankara ziyareti öncesinde uçağa binmeden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anadolu Ajansı'nı sert bir dille eleştiren İmamoğlu, "Benim cebimdeki paranın bir kısmı şu anda AA’nın genel müdürünün cebinde. Hepimizin vergisiyle AA görev yapıyor ve Türkiye’nin haber alma kaynağı durumunda ama vazifesini yerine getirmiyor" diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Devletin haber alma ajansı"

Çok şey birbirine karıştı, beni çok üzüyor. Neler derseniz; devletin imkânları, makamları, kurumları neye hizmet edeceğini şaşırmış durumda. Tekrar AA’nın altını çizmek istiyorum. Devletin haber alma ajansı. Benim cebimdeki paranın bir kısmı şu anda AA’nın genel müdürünün cebinde. Hepimizin vergisiyle AA görev yapıyor ve Türkiye’nin haber alma kaynağı durumunda ama vazifesini yerine getirmiyor. Şu anda tahmin ediyorum mahcubiyet içerisinde ama mahcubiyeti şu; yav keşke haberleri doğru ve zamanında verseydim değil, ben niye istediği medya kazandıramadım mahcubiyeti yaşıyor.

"Düzelteceğiz bu süreci"

Bu çok acı bir durum. Genel müdürü veya kimse meshulü derhal istifa etmeli. Gitsin Ak Parti’si siyaset yapsın. Ama devletin kurumunun başındaysa bürokrat olma bilincini taşısın. Ahlakını taşısın, vicdanını taşısın. Her yol mubahtır anlayışı şu anda zehir gibi devletin bazı yetkililerinin başında geziyor. Partizanlık zaten demiştim bir zehir. Çok enjekte edilmiş durumda her ortama. Ama ben bu sürecin bir panzehiri olmaya geliyorum. Düzelteceğiz bu süreci.

"İstanbul ittifakı kazanmıştır"

Devletin bakanlarına gelince AK Parti Genel Merkezi’nde toplantılar, bunlarda adayımıza nasıl kazandırırım toplantıları olunca olmuyor. Emek var, burada İstanbul ittifakı var. 16 milyon İstanbullu kazanmıştır kardeşim. İstanbul ittifakı kazanmıştır. Bizde ıslak imzalar var. Bütün o tutanakların altında hesaplamaları var. Sonuç ne biliyorum. Bu kadar inançlı olmamamızın arkasında bu var.

Hayırlı olsun Binali Yıldırım derdim

Sonuç karşı tarafın lehine olsaydı bu kardeşiniz çıkar, derdi ki; ’Hayırlı uğurlu olsun Sayın Binali Yıldırım’ derdi. Demiyorum, çünkü ben kazandım. Sayın Yıldırırm’ı da teessüfle izliyorum. Devletin bakanlığını yaptınız yıllarca, başbakanlık yaptırınız daha ne olsun. 

Asmayın şu afişleri dedik, ayıp oluyor.

-Biz yönetmeye hazırız, bırakın ahlaklı bir şekilde tebrik edin biz de işimize bakalım. Ben anlamış değilim hala afiş asıyorlar. Ne için asıyorsunuz Sayın Yıldırım. YSK bir veri vermiş AA’yı yok sayıyorum zaten. Anadolu Ajansı artık bitmiştir, hiçbir seçimi sunamaz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Üniversiteden ev arkadaşı çıktı Fatih Portakal ve Ekrem İmamoğlu'na bakın Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Kurban bayramı başlangıcı ne zaman 2019 tarihi
İzmit'te AK Parti derince ve Karamürsel'de CHP seçim sonuçlarına itiraz etti
Siirt merkez ile 2 ilçe ve 2 beldede seçim sonuçlarına itiraz edildi
AK Parti Karabük ve Safranbolu'da seçim sonuçlarına itiraz etti
Zonguldak'ta Perşembe ve Saltukova beldelerinde itiraz
Masterchef Emir Elidemir yaşı kaç aslen nereli babası kimdir?
Yorumlar 6 yorum