BIST 1.534
DOLAR 7,50
EURO 9,06
ALTIN 442,01
HABER /  GÜNCEL

Adil Gür "mesleği bırakırım demedim' dedi Kemal Öztürk'ten anında cevap geldi

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, 3 gün önce "Adil Gür Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım dedi" yazısı yazdı. KKTC'de seçimi Tatar kazanınca o sözler gündeme geldi. Ünlü anketçi Adil Gür, Öztürk'ün yazısını 2 gün sonra yalanlayıp, dava açacağını söyledi. Kemal Öztürk'ün cevabı gecikmedi...

Abone ol

KKTC cumhurbaşkanlığı seçimlerini Ersin Tatar'ın kazanmasının ardından Adil Gür'ün seçim tahmini bir kez daha gündeme geldi. Gazeteci Kemal Öztürk'ün iki gün önce "Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım" dediğini yazdı. Seçim sonuçlanınca Adil Gür'ün o iddiası gündeme geldi. Adil Gür, Kemal Öztürk'ün o yazısını yalanlayıp "ben öyle bir şey demedim" deyip Öztürk'e dava açacağını söyledi. Kemal Öztürk Twitter hesabından Adil Gür'e cevap verip iddiasının arkasında durdu.

KKTC seçim sonuçlarını Ersin Tatar'ın kazanmasıyla birlikte gözler kamuoyu araştırmacısı Adil Gür'e çevrildi. Habertürk yazarı Kemal Öztürk, geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı köşe yazısında, Habertürk TV'deki birlikte programa katıldıkları Adil Gür'ün, KKTC seçimlerini Tatar'ın kazanması halinde mesleği bırakacağını iddia etmişti. 

Kemal Öztürk'ü mahkemeye vereceğim

KKTC seçim sonuçlarının ardından Adil Gür'ün o iddiası sosyal medyada TT oldu. Mesleği bırakıp bırakmayacağı sorgulanan Adil Gür, Kemal Öztürk'e 'kesinlikle 'Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım' diye bir söz söylemediğini' söyledi. Gür, "Ben Kemal Bey'e kesinlikle öyle bir şey demedim. Velev ki dedim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

İki gün bekleyip yalanlama yapmak çok acemice

Adil Gür'ün yalanlamasına Kemal Öztürk'ten yalanlama geldi. Adil Gür'ün yalanlama yapmak için neden 2 gün beklediğini soran Kemal Öztürk, "Adil Gür 2 gün bekleyip, seçim sonuçları açıklandıktan sonra yazımı yalanlamasını kendisine hiç yakıştıramadım. 25 yıllık meslek hayatımda hiç tekzip almadım. Yazıklarımın arkasındayım. %60-40 Ersin Tatar kaybedecek yanılgısını değil de, yazımı yalanlamaya çalışması çok acemice" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
'Kanuni' Sondaj Gemisi İstanbul'da
MSB: Azerbaycan ordusu Ermenistan'a cevabı cephede vermeye devam ediyor
Tümer Metin: Valencia son kez şansını kullandı
Türkiye’nin S-400 testi Yunanistan’ı korkuttu! 7 yıl sonra düğmeye basıyor
Ünlü iş adamı Salih Tatlıcı'nın mezarında şok eden mektup
Çekya'da koronavirüs kısıtlamalarına protesto: 16 yaralı 20 gözaltı
Bekir Çoşkun öldü mü neden öldü Bekir Çoşkun yaşı
Trump Esed'e mektup yazdı! Beyaz Saray ekibi müzakere için Şam'a gitti
Ahmet Hakan'dan dönerci kapattıran Denizli Valisi'ne tavsiyeler!
Bu kadarı da pes dedirtti! Bursa'da 700 yıllık camiye büyük ayıp
Yorumlar