HABER /  POLİTİKA

Abdulhamit Gül bombaladı : "FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasın" diyerek sert tepki gösterdi. Mesajın adresinin Sabah Gazetesi'nde dün çıkan yazı olduğu söyleniyor.

Sabah yazarı Dilek Güngör dün kaleme aldığı yazıda 'adalet sisteminde bazı FETÖ'cülerin kritik noktalara getirildiğini iddia etmişti. Bugün Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den gelen 'maklubeli' mesaj bu yazıya yanıt olarak nitelendi. 

Ankara'da yaptığı konuşmada sert açıklamalar yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül , "Bu örgütün sadece yargıya, orduya, emniyete sızdığı sanılmasın. Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bilin ki orada FETÖ’nün bir tezahürü vardır." ifadelerini kullandı.

Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye, asil şerefli Türk yargısına saldırmaya kalkmasın

"Terörle mücadelede taviz vermeyeceğiz"

Abdulhamit Gül, "Türkiye, FETÖ, PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle eş zamanlı mücadele ediyor. Bu mücadeleyi taviz vermeden sürdüreceğiz." dedi.

Gül'ün kızdığı Sabah'daki yazı
Dün Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, 'yargıda tuhaf işler olduğunu bazı FETÖ'cülerin de kritik noktalara getirildiğini iddia etmişti. "Şu anda yargıyı ele geçiren bu grupların içine sızan FETÖ'cüler eliyle 17-25'teki gibi yeni bir kumpas davası hazırlansa o zaman kim, ne diyebilecek?" diye soran Güngör, "Tarih tekerrür ediyor ama kimse yargıdaki tehlikenin büyüklüğünü fark edemiyor" ifadesini kullanmıştı.

Pelikancılar saldırıyor iddiası
Dilek Güngör'ün bu yazısından sonra dün gece twitterda açılan #AbdulhamitiYedirmeyiz hastagi dikkat çekti. Sosyal medyada olayın perde arkasında pelikancıların saldırısı olduğu iddiaları dolaşıyor. Abdulhamit Gül'ün bu kadar sert yanıt vermesi de buna yoruluyor. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Gramla üretiliyor kilosu 10 bin liraya satılıyor! Yurt dışından talep var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Abdülkadir Ömür'ün menajerinin tepkisine Candaş Tolga Işık'tan sert yanıt
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu otel odasında rahatsızlandı
Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ne start veriyor
İstanbul'da 2017 sonrası yapılan binalar yıkılıyor! İşte karar çıkan 14 ilçe
Benzin ve motorine zam gelince! Türkiye'de petrol vardı da AK Parti mi içti?
Balık burcu aşk uyumu
Yorumlar 20 yorum