HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

2019'da en çok indirilen mobil uygulama belli oldu

İhlas Haber Ajansı

Ajans Press yaptığı son araştırmada 2019 yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı.

Abone ol

2019 yılının ilk çeyreğinde yapılan araştırmaya göre Appstore ve Andorid Playstore platformlarında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. 

Medya takibinin önemli kurumu Ajans Press, mobil uygulamalara yönelik yapılan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Sensortower verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2019’un ilk çeyreğinde Appstore kullanıcılarının en çok indirdiği uygulama Tiktok olarak belirlendi. Tiktok’dan sonra en çok indirilen diğer uygulamalar ise sırasıyla; YouTube, Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger olarak gözlemlendi. 

Google Play'da birinci Whatsapp
Appstore’un en büyük rakibi Android Google Play’de ise en çok tercih edilen uygulama WhatsApp olarak tespit edildi. Burada da Whatsapp’tan sonra Facebook Messenger, TikTok, Facebook ve Instagram olarak belirlendi. Android cihazlarda google uygulamaları kurulu ve hazır olduğu için YouTube’nin GooglePlay en çok indirilenleri listesinde olmadığı saptandı. 

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2019 yılında internet başlığı altında 67 bin 126 haber çıkışı tespit edilirken mobil uygulamaların 2 bin 272 haberle konuşulduğu görüldü. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Batman Lise taban puanları 2019 nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri
Zonguldak Lise taban puanları 2019 nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri
Günde kaç bardak su içilmeli? Kadınlar ve erkeklerin içmesi gereken su miktarı
Vücuttaki çatlak çizgileri nasıl giderilir? İşte güvenli tedavi yöntemi
"Her şey çok güzel olacak abi" diyen Berkay Bakın İmamoğlu'ndan ne istedi!
Adetliyken hangi dualar okunur kandilde nasıl ibadet edilir?
Yorumlar