eposta yazdır zoom+ zoom-

Araç muayenesinde hafif kusurlar 2017 - Neler kontrol ediliyor?

Araç muayenesinde hafif kusurlar 2017 - Neler kontrol ediliyor?

TÜVTÜRK'ten randevu alıp araç muayenesi gidildiğinde hafif kusurlar listesinde yer alan bir hata varsa muayeneden geçiyorsunuz. Peki araç muayenesi nasıl yapılıyor, neler kontrol ediliyor? Cam film muayeneden geçiyor mu?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-11-2017 19:00 - Güncelleme: 02-11-2017 19:00

Cam filmi yasağı Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bir düzenleme de araç muayene istasyonlarında yapıldı. Muayenede cam filmi ve sonradan boyanmış camlar 'ağır kusur' kapsamına alındı. Cam film eskiden hafif kusur sayılıyor ve muayeneden geçiyordu. Peki ağır araç muayenesinde neler kontrol ediliyor araç muayenesi hafif kusurlar listesinde neler var?

TÜVTÜRK tarafından cam filmin hafif kusurdan ağır kusura geçirildiğinin duyurulduğu açıklamada şunlar kaydedildi; "TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı. Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir."

Araç muayenesindeki hafif kusurlar neler tam listesi: Araç muayenesi sırasında hafif kusur belirlendiğinde muayeneden geçebiliyorsunuz. 

Araç muayenesi ağır kusurlar listesinde neler var. Araç muayenesi sırasında TÜVTÜRK sizi ağır kusurlar listesine alırsa bu muayeneden kaldığınız anlamına geliyor. Bu durumda kusurun giderilmesi ve tekrar muayene için randevu alınması gerekiyor.
ARAÇ MUAYENESİ AĞIR KUSURLAR TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Araç muayenesinde hafif kusurlar 2017 - Neler kontrol ediliyor? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Farabi 03 Kasım 2017 00:42 Ulan,bu ne bicim liste? Hollanda da 3 yqsini gecmis otomobiller her sene APK ya giriyor.her APK belgesi,izini olan garaj yapabiliyor.Amma,bu kadarda siki degil yani.Alaman TUV,Alamanya dada bu kadar ince dokuyup SIK dokyormu kontrolde? hecde sanmam.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro