HABER /  GÜNCEL

İstanbul'u kana bulayacaklardı: Bombaları böyle taşımışlar!

İSTANBUL Bayrampaşa’da bir AVM’de DEAŞ’a yönelik operasyonda ele geçen bomba yüklü otomobile, teröristler tarafından bombaların yüklenişini gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Geçtiğimiz cumartesi günü Bayrampaşa'daki bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakan bombalı otomobille ilgili gözaltına alınan DEAŞ üyesi olduğu belirtilen şüphelinin, Esenyurt ve Arnavutköy'deki evlerde yangın çıkartmadan önce evden bazı malzemeleri otomobile taşımasının kameralara yansıdığı o anlardan alınan fotoğraflar, yetkililer tarafından basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz cumartesi günü Arnavutköy ve Esenyurt’ta patlatılan evlerin ardından Bayrampaşa’da bir AVM’ye operasyon düzenlemiş, bir araç ve motosiklet ile mikrodalga fırınlarla AVM’ye sokulmuş 70 bomba bulmuştu.

Biri yaralı 4 DEAŞ üyesi yakalanmıştı. Türk asıllı Avusturya vatandaşı Sezgen P., eşi Mücahit P., Can Y. ve Hatice Y.’nin emniyetteki sorguları sürerken, DEAŞ hücresinin 3 aşamalı saldırı planladığı ortaya çıkmıştı.

İlk aşamada AVM’ye sokulan bombalar uzaktan kumanda ile patlatılacak, oluşan kaosun ardından otoparktaki araç ve motosiklet patlatılırken, son aşamada yardım için gelenlerin içine dalarak canlı bomba saldırısı düzenleyeceklerdi.

KUTULARLA TAŞIMIŞLAR

DEAŞ'lı teröristlerin Arnavutköy’deki evden kutular içinde çıkardıkları bombaları olayda ele geçen araca yüklerken güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Esenyurt’taki evde yaşanan patlamadan önce DEAŞ'lı teröristin motosikletle ayrıldığı görüntülere de ulaşıldı. DEAŞ'lı bomba hücresinin araçla keşif yaptığı görüntüler de ortaya çıkmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Lisede civa paniği: Çok sayıda öğrenci hastaneye kaldırıldı!
İstanbullu bu haberi bekliyordu! Bakan Arslan müjdeyi verdi
GSS borç sorgulama ekranı e devlet ekranı
Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Korkunç olay! Öğretmeninin boğazını kesip selfie çekti
Göbeklitepe nerededir özelliği nedir Atiye dizisi gerçeği çıkardı
Yorumlar 3 yorum