BIST 1.461
DOLAR 8,28
EURO 10,06
ALTIN 488,90
HABER /  POLİTİKA

Zehra Zümrüt Selçuk: 386 bini aşkın dezavantajlı öğrenciye destek sağladık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şartlı Nakit Transferinin Etkisinin Güçlendirilmesi Projesi ile ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan 386 bini aşkın dezavantajlı öğrenciye destek sağladıklarını söyledi.

Abone ol

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütülen 'Türkiye'de Okula Katılımın Artırılması İçin Şartlı Nakit Transferinin Etkisinin Güçlendirilmesi Projesi' ile Şartlı Eğitim Yardımı alan lise çağındaki eğitim desteğine ihtiyaç duyan ailelerin çocuklarının, okul eğitimine katılımlarını arttırmayı ve eğitime devam etmelerini amaçladıklarını kaydetti.

Projeyi 2019 yılında hayata geçirdiklerini anımsatan Bakan Selçuk, "Projeyi, 360 bin lise öğrencisinin kırtasiye masraflarını karşılayabilmesi hedefiyle başlatmıştık. Şu anda desteğimizin ulaştığı öğrenci sayısı 386 bini aştı. Bu öğrencilerin yüzde 50’sinden fazlasını kız öğrenciler oluşturdu. Projemiz sayesinde yardım alan öğrencilerimiz lise eğitimlerine devam etti" dedi. 

Bakan Selçuk, proje kapsamında dezavantajlı öğrencilerin okulu erken bırakma risklerini önlemeye yönelik çalışmalar yapacaklarını da belirterek, eğitim, danışmanlık, rehberlik, anket, çalıştay ve etki değerlendirme çalışması gibi aktiviteler gerçekleştireceklerini ifade etti. Selçuk, "Bu sayede kamuoyunda farkındalığın arttırılmasını, okula devam konusunda hem ailelerin hem de eğitim alanındaki diğer paydaşların rollerinin önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Gaziantep'te cadde ve sokaklarda yemek yenilmesi yasaklandı
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den İsrail'e suikast suçlaması
İzmir Büyükşehir Belediye binası için yıkım kararı
Serdar Dursun, Almanya’da gollerini sıralıyor
Yılın en iyi makale ödülü Türkiye’ye geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sene İslam düşmanlığı virüsü ile de mücadele etmek zorunda kaldık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT World Forum 2020’de
Yerli aşı görüntülendi şimdiye kadar yan etki görülmedi buzdolabında saklanabiliyor
Abdullah Avcı: Geçen haftadan bir tık daha iyiydik
Uğurcan Çakır'dan transfer sinyali: Türkiye'yi en iyi şekilde gururlandırırız
Yorumlar 3 yorum