HABER /  GÜNCEL

Yunan mevkidaşı ile görüşen Bakan Akar'dan önemli açıklama

Yunan mevkidaşı ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Sorunların iyi komşuluk ilişkileri içinde çözümü ile provokatif açıklama ve davranışlardan kaçınılması gerekli" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunan mevkidaşı Evangelos Apostolakis ile görüştü. Brüksel'deki NATO Zirvesi'nde yapılan görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Akar, iki ülke arasındaki sorunların iyi komşuluk içinde çözülmesi gerektiğini vurguladı. Akar, provokatif açıklama ve davranışlardan kaçınılması gerektiğine dikkat çekti

Bakanlık açıklama yaptı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede iki ülke Savunma Bakanlıkları arasında Atina ve Ankara'da gerçekleştirilen, güven arttırıcı önlemler başta olmak üzere Ege Denizi'nde iş birliğini geliştirmek maksadıyla yapılan heyetler arası toplantılardan duyulan memnuniyet dile getirildi, söz konusu toplantıların iyi komşuluk ilişkileri içinde devam etmesinin önemine değinildi.

Bakan Akar tarafından, sorunların iyi komşuluk ilişkileri içinde, barış ve dostluk çerçevesinde, uluslararası hukuka uygun şekilde çözümü, Ege Denizi ve Akdeniz'de milli hak ve menfaatlerden taviz verilmeyeceği, provokatif davranış ve açıklamalardan kaçınılmasının önemi vurgulandı. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Yaya geçidini kullanmayan yayalara para cezası
Djokovic'ten Federer tepkisi
Tunceli'de PKK'ya yönelik operasyonda 3 terörist öldürüldü
Oppo, telefon çekmese bile arama yapan yeni teknolojisini tanıttı
Vişne topladığı ağaçtan düşerek öldü
Hastane randevusu alma MHRS ekranı nasıl kayıt olunur?
Yorumlar 4 yorum