HABER /  GÜNCEL

Yeni hafta yaz günlerini aratmayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni günde beklenen hava sıcaklık tahminlerini yaptı

Hafta sonunda ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek hava sıcaklıklarının, hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede artması bekleniyor.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, yarın Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu (hafif olmak üzere İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey çevreleri), Doğu Akdeniz (Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş), İç Anadolu'nun doğusu (Kırşehir, Sivas, Yozgat, Kayseri), Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısının yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

YÜKSEKLERDE KAR YAĞIŞI VAR

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli, Yozgat ve Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis görülecek. Rüzgar, Marmara'da kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

Ülkede yarın kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney, iç ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgar, Marmara'da kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

HAFTAYA GÜNDÜZ SICAKLIKLARI ARTACAK

Gelecek haftanın ilk günü, Türkiye'nin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari ve Artvin'in yüksekleriyle Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis görülecek.

SALI GÜNÜ

Salı günü, ülkenin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusuyla Doğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı ve Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ

Çarşamba günü ise ülke genelinde yağış beklenmiyor. Türkiye'nin doğu kesimleri ile zamanla batı kıyılarının parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

PERŞEMBE GÜNÜ

Perşembe günü de Türkiye'nin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevreleriyle akşam saatlerinden itibaren Antalya kıyılarının sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, iç ve doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı kıyılarda zamanla kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

CUMA GÜNÜ

Cuma günü, ülkenin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında ise hafta sonunda önemli bir değişiklik görülmeyecek. Sıcaklık, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, iç bölgelerde yer yer altında seyredecek. Hafta başında ise gündüz sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede artması bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Yalova, Bursa, Bilecik ile Balıkesir'in kuzeyi) çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu, iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yoğun olmak üzere yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Trabzon ve Rize çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

screen-shot-2012-11-23-at-8.56.35-am.png

screen-shot-2012-11-23-at-8.56.40-am.png

screen-shot-2012-11-23-at-8.56.45-am.png

ÖNCEKİ HABERLER
Robert De Niro İsrail'i bombaladı
Sürücüler göz göre göre çarpıyor
5 kişilik aile balkondan böyle kurtarıldı
Kartınıza sakın fazla ücret yatırmayın!
Öğretmenler Ata'nın huzurunda!
TOKİ konutları hangi illere yapılacak 100 bin konut projesi detayı
Yorumlar