HABER /  EKONOMİ

Kartınıza sakın fazla ücret yatırmayın!

Bankacılar bankaların kirli oyunlarını tek tek ortaya çıkarmaya başladı.

Bir banka yöneticisi olan K.Ş. Kredi kartı borcunu 2 TL de fazla ödeyerek kredi kartını iptal ettirdikten 2 yıl sonra 367 TL gibi bir borçla ve icra ile karşılaşınca şok oldu.

BORÇLARINI FAZLASIYLA ÖDEMİŞTİ

Bankaların oyununa gelen bankacılar da bankaları tek tek şikayet etmeye başladı. Daha önce de bir banka elemanı bankanın tüketiciye oynadığı oyunları dile getirdiği için işten çıkarıldığını iddia etmişti. Son olarak ise hala bir bankada yöneticilik yapmakta olan K.Ş. sikayetvar.com aracılığı ile gönderdiği şikayetinde 2 yıl önce tüm borçlarını fazlasıyla ödeyip kapattırdığı kredi kartı kartına 2 yıl sonra hiçbir tebliğ göndermeden 367 TL borç çıkaran ve bu borçtan ötürü kanuni takip yapan bankayı şikayet etti.

GELEN MESAJLA ŞOK OLDU

2006 yılında 2 bin TL limitli kredi kartı kullanmaya başladığını kaydeden K.Ş. “2011 yılı Ocak ayında 2000 TL limiti olan kredi kartımı 2002 TL ödeyerek kapattım ( ek limit yoktur ) Ödeme yaptığım günün akşamı bankanın çağrı merkezini arayarak kredi kartımın iptalini rica ederek kapattım. Yetkili, kartımda borç kalmadığını fakat ekstreler geleceğini ve bunları dikkate almamamı gerektiği söylendi. ‘Kredi kartımı artık kırabilir miyim’ diye sorduğumda ‘Evet’ yanıtını verdi. Aradan yaklaşık 2 yıl geçti fakat cep telefonuma gelen bir kısa mesaj ile şok oldum. Borcumun olduğu ve ödeme yapılması gerektiği yazıyordu.”

BANKACILAR BANKALARI TEK TEK ŞİKAYET ETMEYE BAŞLADI

Hemen bankanın çağrı merkezini arayan K.Ş. “Kapalı kredi kartına nasıl borç geldiğini” sordu. Kredi kartını kapattıktan sonra yaşadığı olaylara şok olan banka yöneticisi mağduriyetini anlatmaya şöyle devam etti:

“Aradan 3 gün geçti ve gelen e-mail ile ‘Çağrı merkezimizde kartı kapattığınız arama bulunamamıştır. Taksitli alışverişlerden borç kalmıştır’ yanıtı verildi. Şaka gibi, kartı zaten çağrı merkezini arayarak kapattırdım. Ayrıca 2000 TL olan kartımı 2002 TL ödeyerek kapattım. Aradan 2 yıl geçmiş benden 367 TL ödenmem isteniyor. Hemen KKB sorgulaması yaptığım ve kredi kartımda borç görünmüyor. Son olarak ise kanuni takibi alındığıma dair bir bilgi gönderdiler. Kredi kartımı kapattırdıktan sonra 5 farklı bankadan kredi kullandım ve kredi kartları aldım. Bankanın süreci bir banka yöneticisi olarak beni bile şaşırttı. Kanuni takibe alınması için 90 günlük bir süre olması gerekir. 2 yıl önce kapattırdığım karta borç çıkarıp 15 gün içerisinde hem borç hem de icra takibi başlatıyorlar.”

ÖNCEKİ HABERLER
Öğretmenler Ata'nın huzurunda!
Hyundai yeni modellerini sergiliyor
Aman şemsiyesiz sokağa çıkmayın!
Volkswagen'de 4 bin 600 liralık indirim
1 lira için bu yapılır mı?
Rahşan Ecevit ve Bülent Ecevit'in dillerden düşmeyen aşkı
Yorumlar