BIST 1.212
DOLAR 7,79
EURO 9,23
ALTIN 480,17
HABER /  GÜNCEL

Öğretmenler Ata'nın huzurunda!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti

Abone ol

Bakan Dinçer ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Dinçer'in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNE BUNLARI YAZDI

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Bakan Dinçer, deftere şunları yazdı:

''Aziz Atatürk, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere inanç, azim ve çabayla öğretmenlik mesleğini ifa eden değerli öğretmenlerimizle birlikte huzurunuzdayız.

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize duyduğumuz minnet, şükran duygularını ve bu mesleğin temsil ettiği kıymet biçilmez fedakarlığı dile getirme fırsatı verirken, bırakmış olduğunuz değerli mirası geliştirerek, sürdürmekten de büyük bir onur duymaktayız.

Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda savaştan henüz çıkmış, bütün meslek sahibi ve aydın nüfusunu cephelerinde şehit vermiş, yoksulluk ve yoklukla mücadele eden bir ülkenin en önemli gücü öğretmenler olmuştu. Maddi ve manevi desteğinizi hep arkalarında hisseden öğretmenlerimiz, bırakmış olduğunuz emanete sabır, sevgi, inanç ve fedakarlıkla sahip çıkmışlar, üstlendikleri misyonu hakkıyla yerine getirmişlerdi.

Bizler dün olduğu gibi bugün de ülkemizi bilgi toplumuna ve Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine ulaştırmak için büyük bir sorumluluk ve bilinçle çalışan öğretmenlerimize güveniyoruz. Cumhuriyetimizin ideallerini gerçekleştirme sorumluluğunu yüklediğiniz öğretmenlerimizle birlikte sizi saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.''

ÖNCEKİ HABERLER
Aman şemsiyesiz sokağa çıkmayın!
Hyundai yeni modellerini sergiliyor
Volkswagen'de 4 bin 600 liralık indirim
1 lira için bu yapılır mı?
Arınç Yemen'de Osmanlı Kışlası'nda
Eda Özülkü kaç yaşında aslen nereli Eda Özülkü şarkıları
Yorumlar