HABER /  GÜNCEL

Vuhan'da bulunan 32 Türk için son dakika tahliye kararı

ÇİN 'de 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Pekin'deki Türkler için tahliye kararı çıktı. Pekin Büyükelçisi Emin Önen, "Birkaç gün içinde 32 vatandaşımızı Çin'den tahliye edeceğiz" dedi.

Abone ol

Pekin Büyükelçisi Emin Önen, NTV canlı yayınında, Çin'in Vuhan kentinden yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Söz konusu virüsün henüz hiçbir Türk vatandaşına bulaşmadığını belirten Önen, "Vuhan bölgesinde özellikle karantina şartları uygulanıyor. Türkiye'de bazı sosyal medya hesaplarında abartılı yanlış bilgiler var. Tüm vatandaşlarımızla irtibat halindeyiz. Vuhan'da 32 vatandaşımız var. Resmi girişimlerimizi yaptık. 32 vatandaşımızı çıkarmak için girişimlerimize başladık." dedi.

Türk vatandaşlarında virüs yok

"Vatandaşlarımızı Türkiye'ye getirmek ve sağlıklarında bir sorun olmadığını belirtmek istiyorum." diyen Önen, virüs tespit edilmediğini de vurguladı.

Donanımlı uçakla Türkiye'ye gelecekler

Pekin Büyükelçisi Önen, "Çinli yetkililerle organize ediyoruz. Japonya vatandaşlarının bir kısmı ülkesine gönderildi. Ambulans uçak veya donanımlı uçakla Türkiye'ye getirilecek. Türkiye'ye getirilişlerinde belirli karantina şartları uygulanacak. Belirli prosedürler uygulanacak." şeklinde konuştu

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Koronavirüsü komplo teorileri gerçeği yansıtmıyor doğrular ortaya çıktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Prof. Dr. Bedri Gencer'in deprem paylaşımına Yıldız Teknik Üniversitesi'nden tepki
Elazığspor, deprem nedeniyle ligden çekilmek istiyor
2020 okul tatilleri 2. ara tatil ne zaman başlıyor
Miha Zajc transferinden Fenerbahçe'ye müjde
Aston Villa, İngiltere Lig Kupası'nda finalde
10 bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır geri ödeme şartları neler?
Yorumlar