HABER /  GÜNCEL

Şevket Çoruh hakkında yapılan soruşturmanın sebebi ortaya çıktı

ELAZIĞ depremi sonrası Şevket Çoruh ve Berna Laçin'in de aralarında olduğu 50 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Şevket Çoruh hakkındaki soruşturmanın nedeni ortaya çıktı. Çoruh'un soruşturması Facebook'ta yapılan paylaşımla ilgili...

Abone ol

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle ilgili sosyal medya hesabında provokatif paylaşımda bulunduğu iddia edilen Şevket Çoruh hakkındaki soruşturmanın detayları ortaya çıktı.

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ile ilgili olarak sosyal medya hesabında 'provokatif' paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Şevket Çoruh, dün T24'e yaptığı açıklamada "Geçmiş olsun Elazığ" dışında bir paylaşım yapmadığını söyledi.

Facebook’ta açılan bir hesapta ne yazıldı?

Hürriyet'in aktardığına göre yetkililer ise Çoruh'un ismiyle Facebook’ta açılan bir hesapta, “Kızılay’ın 2019’da vatandaşlardan topladığı bağış tutarı 828 milyon TL. Devlet 2019’da 3.7 milyar deprem vergisi amacıyla ÖİV toplamış...Ama Elazığ’da deprem olduğunda bakanın açıklaması: 'Her şeyi devletten beklememek lazım' –Siz ne işe yararsınız?” paylaşımı bulunduğunu belirtti. Yetkililer “Soruşturma kapsamında bu hesabın Şevket Çoruh’a ait olup olmadığı tespit edilecek” dedi.

Çoruh'un Facebook hesabı yok

Şevket Çoruh, 22 Nisan 2019'da kişisel Twitter hesabında bir paylaşım yapmıştı ve 'Facebook hesabının olmadığını' duyurmuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Özcan Deniz'in Kral dizisinde yeni kriz! Senaryo baştan yazılıyor ertelendi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Elazığspor, deprem nedeniyle ligden çekilmek istiyor
2020 okul tatilleri 2. ara tatil ne zaman başlıyor
Miha Zajc transferinden Fenerbahçe'ye müjde
Aston Villa, İngiltere Lig Kupası'nda finalde
THY Euroleague'de 22. hafta heyecanı
Mahkemeler açık mı davalar ne zaman görülecek?
Yorumlar 24 yorum