BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den Müslümanlara hakaret eden Yunan Başpiskopos'a çok sert yanıt!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos’un bir televizyon kanalına verdiği mülakatta sarf ettiği, İslam dinine ilişkin haddini bilmez ifadelerini şiddetle kınıyoruz.'' ifadeleri kullanıldı.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı'ndan Müslümanlara hakaret eden Yunan Başpiskopos'a yanıt olarak yapılan açıklamada, ''Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos’un bir televizyon kanalına verdiği mülakatta sarf ettiği, İslam dinine ilişkin haddini bilmez ifadelerini şiddetle kınıyoruz.'' ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Atina ve tüm Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos’un bir televizyon kanalına verdiği mülakatta sarf ettiği, İslam dinine ilişkin haddini bilmez ifadelerini şiddetle kınıyoruz.

Yüce dinimiz İslam, farklı din ve medeniyetlerin bir arada yaşamasını temin eden bir hoşgörü anlayışını ve merhameti temel alan bir barış dinidir.

'Kutsal dinimize dil uzatılması esef vericidir'
Tüm dünyanın içinden geçmekte olduğu küresel salgın koşullarında, herkesin karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamının geliştirilmesi yönünde çaba harcaması gerekirken kutsal dinimize dil uzatılması esef vericidir.

Barışa hizmet etmesi gereken din adamlarının bu tür mesnetsiz ifadelerle toplumlara nifak tohumları ekmeleri ibret vericidir.

Başpiskopos’un toplumu İslam’a karşı düşmanlık ve şiddete sevk etmekte olan bu kışkırtıcı ifadeleri, aynı zamanda İslamofobi’nin ulaştığı korkutucu seviyeyi de göstermektedir.

'Esasen bu tür habis fikirlerdir'
Avrupa’da artan ırkçılık, İslam ve yabancı düşmanlığının müsebbibi de esasen bu tür habis fikirlerdir.

İstikşafi görüşmelerin ön hazırlıklarının yapıldığı bir dönemde böyle bir açıklamanın yapılmış olması da ayrıca manidardır ve süreci baltalamaya yönelik talihsiz bir adım mahiyetindedir.'' ifadeleri kullanıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Bekir Pakdemirli: Müdahale alımları hasat öncesi açıklandı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kanlı Kongre baskınında bomba iddia
Yüz yüze eğitim başlıyor mu? Ziya Selçuk açıkladı
Fenerbahçe, Mesut Özil'i resmen açıkladı
Beşiktaş, Sergen Yalçın'la derbi kaybetmiyor
Çin aşısı CoronaVac'a Brezilya da onay verdi
Fatih Terim: Diagne'nin kırmızı kartı doğruydu
Türkiye'nin koronavirüs vaka ve ölü sayısında son durum (17 Ocak Pazar)
Skandal sözlere Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sert tepki
Yorumlar 7 yorum