BIST 9.781
DOLAR 32,39
EURO 34,54
ALTIN 2.451,61
HABER /  GÜNCEL

Turgut Altınok 'seçimden 15 gün sonra hesaplara yatacak' diyerek vaadini duyurdu!

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, seçilmelerine karşın Ankara'da emeklilere her ay 5 bin TL vereceklerini söyledi. 

Abone ol

Yerel seçimlere 56 gün kala AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok çalışmalarına devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Keçiören'e ziyaret gerçekleştiren Altınok, Ankara'daki emeklilere aylık 5 bin TL sözü verdi. 

Ankara'nın 5 yılı boş gitti

Altınok, "Gece gündüz Londra'nın sokaklarında değil, Keçiören'in sokaklarında Altınok oldu. 5 yılı boş olan Ankara eserlerle, hizmetlerle coşacak, Ankara'mızı dünya başkenti yapacağız. 'Benim Ankara'ya projem yok, yapmayacağım diyor.' Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Büyükşehir Belediyesinden daha çok iş, eser ve hizmet yaptık. Keçiören'in çocuğu, evladı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu. Sizler yaptınız, Cumhur İttifakı yaptı, inşallah sizleri mahcup etmeyeceğiz" diye konuştu.

Emeklilere 5 bin TL sözü 

Seçilmesi halinde dar gelirli vatandaşlara yardım yapacaklarını belirten Altınok, emeklilere her ay 5 bin lira vereceklerini, sosyal ve ekonomik duruma göre farklı desteklerde de bulunacaklarını kaydetti.

Verilen desteklerin miktarını arttıracaklarını belirten Altınok, "400 lira et parası veriyor, biz 2 bin 500 lira vereceğiz. İsteyen etini alsın, alışverişini yapsın. 500 lira doğal gaz yardımı var, 1000 liraya çıkartacağız. Fakat bunların tamamı Ankara Büyükşehir Belediye bütçesinin yüzde 10'u, kalan 90 ile de Ankara'yı eserler ve hizmetlerle donatacağız. Ankara'yı metro ağıyla öreceğiz. 31 Mart'ta vekaleti verdiniz, 15 Nisan'da vatandaşlarımızın hesabına bu paralar yatacak" ifadelerini kullandı. 

"Herkese hizmet edeceğiz" 

Hangi partiye oy verirse versin herkese hizmet edeceklerini dile getiren Altınok, "31 Mart akşamı Ankara'mıza eser, hizmet güneşi doğacak" dedi.

AK Parti Keçiören Belediye Başkan adayı Zafer Çoktan için de oy isteyen Altınok, Çoktan'ın Keçiören'i bildiğini, ilçeye hizmetlerin, eserlerin artarak devam edeceğini söyledi.