BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  SAĞLIK

Tokat’ın işlek caddesinde korkutan görüntüler

İhlas Haber Ajansı

TOKAT'ta korona virüs salgını dolayısı ile vaka sayılarında artış yaşanırken, ‘Evde kal’ çağrılarına uymayan vatandaşlar sokak ve caddeleri doldurdu.

Abone ol

Güneşli havayı fırsat bilip dışarı çıkanlar şehrin ana caddelerinde yoğunluk oluşturdu. Belediye ekipleri tarafından bankların kaldırıldığı Yeraltı Çarşısı üzerinde bazı vatandaşlar çevre düzenlemesinde kullanılan şemsiyelerin çevresindeki alanlara oturdu. Alışverişe çıkanlar Meydan Çarşısı bölgesinde yoğunluk oluşturdu.

İşadamı Bekir Atılgan, memurların dışında kalan esnafın hayatını mecburen dışarıda geçirmek mecburiyetinde olduğunu kaydetti. Bankalarda ertelemelerde sıkıntılar yaşadıklarını ileri süren Atılgan, ”Memur rahat evinde maaşını alıp oturuyor. Evde kal çağrısına uyuyorlar, keşke bizler de esnaflar olarak uyabilsek. Ama mecburen işlerimizi takip etmek için dışarıdayız. Fakat normal günlere sokağa çıkan insan sayında bir azalma var. Ekonomisi düzgün olan iş yerleri açmaya biliyor. Ama günü birlik para kazanmak zorunda olanlar hayatını normal şekilde devam ettiriyor” dedi.

"Tokat’ta büyük şehirler gibi risk altında"

Özel sektörde çalışan Sevil Sümenoğlu de işi olmayan risk grubundaki insanların dışarıda daha fazla gezdiğini gözlemlediğini ifade ederek, “Tokat’ta büyük şehirler gibi risk altında. Burada da kurallara uyulması gerekiyor. Bizim vatandaş olarak risk gurubundaki kişileri uyarmamız gerekiyor ama uyardığımızda sert tepki alıyoruz. İnsanlar evde de sıkıldı. Havalar güzel olunca kendilerini dışarıya atıyorlar” diye konuştu.
Vatandaş Ahmet Uygar ise cadde ve sokakların kalabalık olduğun dikkat çekerek, “Caddeler dolu, kimse umursamıyor. Kimse kimsenin umurunda değil. Birçoğu ne maske ne de eldiven kullanıyor" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanlığı açıkladı! 6 yerleşim yerinde karantina bitti!
Corona için el yıkama arttı barajlarda su var mı? İstanbul için önemli açıklama
LeBron James parkelere dönüş için hazır
Ankara’da yeni koronavirüs kararı! Bu kez mezarlıklarla ilgili
Maske dağıtımı ücretsiz nasıl alınır nereye başvuru yapılacak?
MHRS randevu alma 2020 nasıl yapılır TC girişi yapma ekranı
Yorumlar