BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,29
HABER /  POLİTİKA

İçişleri Bakanlığı'ndan 'koronavirüs karantinası' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgınından etkilenen il ve ilçelerdeki 'karantina' uygulamasına ilişkin son dakika açıklamalar yaptı. Bakanlık, "45 ildeki 156 yerleşim yerinde karantina uygulaması yapılmaktadır" ifadelerine yer verdi.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Toplam 5 ilimizdeki 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulaması sona erdirilmiştir." denildi.

Bakanlık; 45 ilde 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezra olmak üzere toplam 156 yerleşim yerinde karantina uygulamasının ise devam ettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

- Koronavirüs tedbirleri kapsamında 8 Nisan 2020 günü saat 16.00 itibarı ile 45 ilimizdeki; 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezra olmak üzere toplam 156 yerleşim yerinde karantina uygulaması yapılmaktadır. Toplam 5 ilimizdeki 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulaması sona erdirilmiştir.

- Karantina uygulamaları mülki idare amirleri başkanlığındaki il ve ilçe hıfzıssıhha kurulları kararıyla yapılmaktadır. Söz konusu uygulamalar, tedbir amaçlı olup, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve yerleşim yerlerindeki sosyal izolasyonu sağlamak üzere alınmıştır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Hükümet koronavirüsle mücadelede başarılı mı? MAK'tan bomba anket sonuçları Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Corona için el yıkama arttı barajlarda su var mı? İstanbul için önemli açıklama
LeBron James parkelere dönüş için hazır
Ankara’da yeni koronavirüs kararı! Bu kez mezarlıklarla ilgili
Maske dağıtımı ücretsiz nasıl alınır nereye başvuru yapılacak?
Antalya'da 40 metrede intihara kalkıştı vazgeçmek için polisten içki istedi
AVM'ler bugün kaça kadar açık ne zaman kapanıyor?
Yorumlar 6 yorum