HABER /  POLİTİKA

Temel Karamollaoğlu sert çıktı: Ahlaksız ve müfteriler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, önceki gün sonuçlanan Ergenekon davasıyla ilgili "Ahlaksız ve müfteri insanlar bizi Ergenekon'un dinci ayağı olarak itham etmişlerdi. Bugün de hiç utanmadan aynı şekilde başka şeylerle itham ediyorlar." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Karamollaoğlu, basın toplantısına "Madımak'ta yaşanan vahşetin üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir." sözleri başlarken "1993 yılında yaşananlar, ülkemiz üzerinde birilerinin planları olduğuna işaret etmektedir." ifadelerini kullandı.

Ergenekon davasında savcının tüm sanıklar hakkında beraat vermesini de değerlendiren Karamollaoğlu, "Ergenekon davasında, ahlaksız ve müfteri insanlar bizi Ergenekon'un dinci ayağı olarak itham etmişlerdi. Bugün de hiç utanmadan aynı şekilde başka şeylerle itham ediyorlar.Gecikmiş adalet adalet değildir. Üç sene, beş sene haksız yere hapis yatanlar var." açıklamasında bulunarak şunları kaydetti:

"Devlet yetkililerinden bir beklentimiz var. Kimse adalete müdahale etmemeli. İktidar, bir zamanlar savcısıydı şimdi avukatı oldu. Hakimlerimizden beklentimiz de; devlet yetkililerinden baskı da gelse, hiçbir konuda adaletsiz hüküm vermemeleridir. Ümit ediyoruz ki, önümüzdeki aylar iktidarın muhalefetin sözlerini kulak ardı etmediği bir dönem olur."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya'daki saldırıya sert tepki! Soruşturma açılmalı
Fuat Oktay'dan Başkanlık Sistemi ile ilgili son dakika açıklama...
Hemşire maaşları 2019 yeni zam sonrası derecesine göre kaç para?
Antikacının 5 sterline aldığı satranç taşı 735 bin sterline satıldı
Erzurum'da cezaevine girmemek için yaptığı plan hayatına mal oldu
İstanbul merkezli FETÖ operasyonu! 41 polis hakkında gözaltı
Yorumlar