BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,85
ALTIN 400,14
HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu: Türkiye'de DEAŞ bir hareketlilik içerisinde

Demirören Haber Ajansı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "DEAŞ son 2,5-3 yılda hiç olmadığı kadar hareketli Türkiye içerisinde. Ve bu konuda bütün güvenlik birimleriniz son derece üst düzey alarmda" dedi.

Abone ol

Süleyman Soylu, Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soylu'ya, 'Türkiye'ye yönelik terör tehdidi' açıklamasının soruldu.

''Türkiye'de DEAŞ bir hareketlilik içerisinde''
Bakan Soylu, "Bir taraftan PKK ile mücadele ediyoruz. Ama şunu söylemek gerekir. DEAŞ son 2,5-3 yılda hiç olmadığı kadar hareketli Türkiye içerisinde. Ve bu konuda bütün güvenlik birimleriniz son derece üst düzey alarmda. Yani vatandaşımız bunu hissediyor, hissetmiyor. Ama anlaşılıyor ki; hem etraf coğrafyamızda hem de Türkiye'de DEAŞ bir hareketlilik içerisinde.'' dedi.

''Güvenlik istikrarını zedeleyebilecek bir açık vermemeliyiz''
''Bütün istihbarat birimlerimiz ciddi bir şekilde çalışıyor.'' diyen Soylu, ''Bunu bizim özellikle şunu söylemek gerekir. Güvenlik istikrarını zedeleyebilecek bir açık vermemeliyiz. Açık verdiğimiz andan itibaren etraf coğrafyamızdaki terör örgütlerinin en iştahla beraber gelebileceği ülkelerden bir tanesi Türkiye. Açıkladıklarımız var açıklayamadıklarımız var. Ama gerek istihbarat birimlerimiz gerekse de güvenlik kuvvetlerimiz çok ciddi operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Bir hareketlenmenin olduğunu yaklaşık 1-1,5 aydır net bir şekilde görüyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Çiftlik Bank davasında yeni gelişme Mahkemeden flaş karar
Göztepe, Bursa'ya coşkuyla uğurlandı
BEDAŞ'tan genç işsizlik sorununun çözümüne destek
508 Bin TL'ye yapılmıştı kaldırıldı
Bayram ikramiyesi emekliye ne zaman ödenecek?
15 Temmuz ile ilgili şiirler kısa duygusal 2 kıtalık 15 Temmuz anma şiirleri
Yorumlar 4 yorum