HABER /  DÜNYA

Avusturya'da hükümetten ilginç uyarı: İnekleri öpmekten vazgeçin

Avusturya'da sosyal medya platformlarında 'inek öpme challenge' videolarının sayısı gün geçtikçe artarken, hükumetten uyarı geldi: İnekleri öpmekten vazgeçin, agresifleşebilirler.

Avusturya'da popüler olan İsveç menşeli challenge (meydan okuma) uygulaması Castl'da son günlerde ilginç bir yarışma başlatıldı.

Bir sosyal sorumluluk projesine bağış sağlamak için başlatıldığı belirtilen 'İnek öpme challenge' isimli yarışmaya katılan kullanıcılar, inekleri dudakların öperken çektikleri fotoğrafları ve videoları paylaşıyor.

Ancak bu yarışma internette popüler hale gelince hükumetten kullanıcılara uyarı geldi. Avusturya Tarım Bakanı Elisabeth Koestinger, kullanıcılara inekleri öpmekten vazgeçmeleri gerektiğini söyledi.

'Öpücük nedeniyle agresifleşebilirler'

Özellikle buzağısı olan ineklerin bu 'öpücük' nedeniyle agresifleşebileceğini belirten bakan, yarışmayı 'tehlikeli bir musibet' olarak nitelendirdi.

Koestinger, "Meralar ve çayırlar hayvanat bahçesi değil. Bunun gibi eylemlerin ciddi sonuçları olabilir. Bu meydan okuma eylemleri meralarda var olma çabamızın karşısında duruyor" dedi.

Avusturya'da tarım ve hayvancılığın ekonominin temel direklerinden olması nedeniyle hükümetin turistlerin ve çiftçilerin faaliyetleri konusunda hassas davrandığı biliniyor. 

Hükümet, 'davranış kuralları' yayınlayarak dağ yürüyüşçüleri ve turistlerin inek sürülerinden uzak durmaları konusunda uyarıyor. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'nin yurt dışında hangi ülkede camisi var? İşte o camiler ve maliyeti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye'de canlı doğan bebek sayısı azaldı
20 Mayıs Pazartesi günü okullar tatil mi MEB
Aynı işi yapan işçiler arasında maaş farkı olabilir mi? Yargıtay'dan zam kararı
Haziran'da emekli olana 1000 lira ikramiye ödenecek mi?
Tahkim Kurulu'ndan Samudio'ya müjde
Antarktika'da kıtaların en derin noktasına ulaşıldı
Yorumlar