BIST 5.005
DOLAR 18,64
EURO 19,64
ALTIN 1.075,92
HABER /  SAĞLIK

Sinop'ta sağlık çalışanlarına çirkin muamele!

SİNOP'taki bir sitede sağlık çalışanlarına çirkin bir muamele gösterildi. Apartman sakinleri ve yönetici, 2 sağlık çalışanı hakkında arka asansörü kullanması için astığı uyarı yazısıyla sosyal medyada büyük tepki gördü.

Abone ol

Sinop'ta bir site yönetimi 'sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını rica ederiz' yönünde aldığı kararı bina girişine astı. Apartmanda oturan iki kadın sağlık çalışanı da "Siz bizi sağlıkçı diye ayırırken, biz sizi hastanede ayrım yapmaksızın tedavi edip iyileştirmeye çalışıyoruz" notu ile yazıya cevap verdi. Sosyal medyada paylaşılan site yönetiminin uyarı yazısı, tepkiler üzerine kaldırıldı.

Koronavirüs vakalarının Türkiye'de görülmesi sonucu vatandaşlar önlemler alırken, salgınla en büyük mücadeleyi hastanelerde görevli sağlık çalışanları veriyor.

Bazı vatandaşlar için hastanede görevli sağlık çalışanları risk olarak görülebiliyor.

Sağlık çalışanlarına uyarı yazısı 

Sinop'ta binada oturan sağlık çalışanları Canan S. ve Ceren A. site yönetimi tarafından uyarıldı.

Bina girişine asılan uyarı yazısında,"Sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını rica ederiz." ifadelerine yer verildi.

"Ayrımcı tavrınız asla kabul edilemez'' 

Sağlık çalışanları Canan S. ve Ceren A. kendileri için yazılan uyarı yazısının altına, kendi notlarını bıraktı.

Canan S. ve Ceren A., yazdıkları yazıda,"Eşlerimizin yurt dışında görevde olduğunu bildiğiniz halde, biz küçücük çocuklarımızı evde tek başlarına bırakıp, sizler için nöbete giderken sizler ‘bir şeye ihtiyacınız var mı?’ diye soracağınız yerde, bu dayanışmadan uzak, ayrımcı tavrınız bizlerin hem meslek onurunu, hem de çalışma azmini kırmaktadır. Bu şekilde tüm dünyanın birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması gereken bu zor günlerde bu tavrınız asla kabul edilemez." dedi.

"Biz sizi hastanede ayırmıyoruz'' 

Yazı için üzüldüklerini belirten sağlık çalışanları, "Bu yazıdan önce olduğu gibi, bildiğimiz bütün tedbirleri alarak giriş çıkış yapacağız. Bundan rahatsız olan sakinler merdiven seçeneğini kullansınlar lütfen. Siz bizi sağlıkçı diye ayırırken, biz sizi hastanede ayrım yapmaksızın tedavi edip iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu zor günler geçtikten sonra, hastanede ya da mahallede kimsenin kapımızı çalmamasını rica ederiz." dedi.

Sosyal medyada paylaşılarak tepki gören yazı, site yönetimi tarafından kaldırıldı.