BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Sedat Peker'den CHP'li Engin Özkoç'a sert tepki her iki kardeşimiz bugün şehit oldu

Peker, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, bir grup askerin kendisine selam gönderdiği video ile ilgili sorular yönetilmesine sert tepki gösterdi.

Abone ol

İçtimada bir grup asker tarafından Sedat Peker'e selam gönderme niyetiyle çektiği videonun tartışması sürüyor.

Videoda yer alan 2 askerin şehit haberini alan Sedat Peker, konuyu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a taşıyarak, soru yönelten CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a sert açıklamalarda bulundu. 

O videodaki iki arkadaşım bugün şehit oldu

Bakan Hulusi Akar’a soru soran Özkoç’a açıklamalarında cevap veren Peker, “Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki asker kardeşlerimizin sosyal medyada paylaşarak şahsıma selam gönderdikleri videoları alakasız bir şekilde gurur meselesi yapıp 'Bu nedir? Bunu açıklayın' demiş. Sorunun muhatabı ben değilim ancak sorudaki asli figür şahsım olduğu için bu yüzden cevap hakkımı kullanma zorunluluğu hissettim. Paylaşımlarında evimin girişinde yazılı olan sözü kullanarak altına da ismimi yazıp bu şekilde şahsıma selam söyleyen her iki asker kardeşimiz de bugün itibari ile şehit olmuşlardır. Sosyal medya hesabından şahsımın sözünü paylaşan bu şekilde selam gönderen her iki kardeşimiz de bugün itibarı ile şehit oldular” dedi. 

''Kravatlı teröristler bu vatan evlatlarını neden şehit ediyor?''

Kendine yöneltilen hedef oklarını, Engin Özkoç’a yönelten Peker, açıklamalarında daha sert eleştirilere yer vererek, “CHPnin Grup Başkanvekili Engin Özkoç, şunu özellikle bilmenizi isterim. Silahlı içinde bana selam söyleyen asker kardeşlerimiz ölüme adeta gülerek gidiyorlar, Nihal Atsız hocamızın tabiri, 'Vatan topraklarını kanlarıyla sulayan Atsız Kahramanlar’ın listesine isimlerini yazdırıyorlar. Bence sizin soracağınız soru şu olmalıydı: ‘Sedat Peker’e selam söyleyen askerler hep şehit oluyor, belediye Seçimlerinde bizi destekleyen kravatlı teröristlerin dağ kadrosu ise bu vatan evlatlarını neden şehit ediyor?” şeklinde konuştu. 

'Kendi partinize şunları sorsaydınız...'

Peker, son olarak Özkoç’a, “Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili olarak ‘kendi partime soruyorum’ demelisiniz. Bazı şehirlerde Belediye Başkanlıklarını kazanmak için bu vatan evlatlarını şehit edenlerle niye aynı yatağa giriyoruz bunu merak ediyorum, bunu öğrenmek istiyorum’ diye sorsaydınız sizin Adapazarı Milletvekili olduğunuza gerçekten inanırdım. Tüm kalbimle söylüyorum ki Necip Fazıl üstadın Sakarya Destanı’na konu olan Adapazarı’nın bir milletvekili asla olamazsınız. Resmi tutanaklarda belki ‘Adapazarı Milletvekili’ olarak yazılmaktasınız ancak gerçeğinde ‘Sakaryalı’ olmanın ne ruhuna, ne de şerefine asla sahip olamayacaksınız” dedi.

İşte tartışma yaratan o görüntüler;

Ne olmuştu?

Nerede ve ne zaman çekildiği bilinmeyen görüntülerde içtimada bir grup askerin "Devler gelir devler gider, tek dev kalır Sedat Peker" diyerek yürüyüş yaptığı görülmüştü. Sosyal medyayı karıştıran görüntünün sonunda bir askerin Peker'e "Bir umuttur yaşamak reis" diyerek seslendiği duyuluyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Şehitlerin isimleri belli oldu! Ökkeş Ede ve Emre Uçkan'ın son kareleri Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Yaşar Alptekin kaç yaşından kaç kere evlendi ilk evliliği
ABD'li kadınlardan tarihi skor
Semiha Yıldırım : Beni çok suçladılar, çok rencide ettiler
Fransa'dan Türkiye'ye dikkat çeken ziyaret
Bakan Mustafa Varank'tan 'masum görünümlü tehlike' uyarısı
Striort nedir vücuttaki çatlak çizgilerine son veren yöntem
3600 ek gösterge ne zaman çıkar 12 Haziran son haberler
Cem Uzan'dan Erdoğan'a olay çağrı! Muhterem cumhurbaşkanım...
AK Parti Grubu bu akşam askerlik düzenlemesi için toplanıyor
AÖF sonuçları sorgulama TC ile AÖF sınav sonuç sorgulaması
Yorumlar 34 yorum