BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Covid-19) bağlı ihlalleri önlemek için karantinadaki hastaların Ankara Büyükşehir Belediyesi ile paylaşılması talebinde bulunan Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür etti. 

Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Covid-19'a bağlı ihlalleri önlemek için karantinadaki hastaların kendileriyle paylaşılmasını istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya üzerinden Mansur Yavaş'a teşekkür ederken, bilgilerin zaten paylaşıldığını hatırlatıp uyardı: "Devlet teamülü görünürlüğe feda edilmemeli."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'a teşekkür ederek, "Kovid pozitif ve şüpheliler HES uygulamasına kayıtlıdır, bilgiler, talep eden kurumların entegrasyonuna açık. Sistem, istenirse şehir içi toplu taşımada da riski önlemeye elverişli. Devlet teamülü görünürlüğe feda edilmemeli. Mücadele birlikte mümkün." ifadelerini kullandı. 

Mansur ​Yavaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid-19'a bağlı ihlalleri önlemek adına pozitif ve karantinadaki hastaların Belediyemizle paylaşılması durumunda EGO Genel Müdürlüğümüz veri tabanı aracılığıyla toplu ulaşımı kullanmalarının önüne geçebilir, salgınla mücadelemize farklı bir boyut kazandırabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
İngiltere ve Fransa'dan yeni vaka rekoru!
Amasya'da nikahta damada arkadaşlarından şok sürpriz gelini gülmekten kırdı geçirdi
Son kez elini öpüp alnına koydu Ağrı'da yaşlı adam otomobilin çarpmasıyla öldü
Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak
Sağlık Bakanı Koca'dan İspanyol Gribi örneği: Hastalar izole edilmedi, 50- 100 milyon can kaybı oldu
İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurma ekranı-2020
Yorumlar 16 yorum