BIST 9.812
DOLAR 32,49
EURO 34,96
ALTIN 2.430,87
HABER /  GÜNCEL

Rahşan Hanım son vedayı anlattı

Ecevit'in son nefesinde yanında her zamanki gibi Rahşan Ecevit vardı. İşte o son anlar:

Abone ol

Zamanının büyük bölümünü GATA'da geçiren Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit'i her gün görüyor, elini tutuyor, duygularını aktarıyordu. Rahşan Hanım son günlerde Bülent Bey'in yanında daha uzun kalmaya başladığını belirtirken son anına kadar yanında olmanın verdiği iç rahatlığı yüzüne yansıyordu.

"Bülent başlangıçta çok iyi gidiyordu, çok iyi direniyordu" dedikten sonra şunları ekledi: "Ama çok uzun süre yatmaktan kaynaklanan sorunlar çıkmaya başladı. Doktorlar da bunu tahmin ediyor, bana söylüyorlardı. Son günlerde biraz geriye gidiş başlamıştı. Doktorlar anlamış olacaklar ki, son günlerde, yanında daha fazla kalmama izin veriyorlardı. Ben de doktorların, hemşirelerin işini aksatmamaya dikkat ederek kalabildiğim kadar yanında kalıyordum. Elini tutuyordum, okşuyordum. Dün de öyle yaptım.
Belki diye düşünüyordum kendi kendime, varlığımı hissediyordur. Onun için mümkün olduğunca kalıyordum yanında."

SON GÖREVİMİ YAPTIM

Kaybedilen Bülent Ecevit gibi bir lider olunca, taziye konuşmaları bile siyasete değinmeden geçemiyordu kütüphane evde...Rahatsızlanmadan önce Türkiye'nin geleceğiyle ilgili olarak ulusal kaygılar dile getirdiğini anımsattığımızda, Rahşan Hanım, "Evet" dedi:

"Rahatsızlanmadan önce bu Türkiye için kaygılıydı. Bu nedenle sağlı, sollu ittifak yapılması gerektiğini söylüyordu. Ben bu sözlerini, çizdiği bu projeyi bir görev saydım. Bu nedenle bu fikri ortaya sürdüm. Bu nedenle ziyaretler yaptım. Onun düşüncelerini, önerilerini aktarmış oldum. Son görevimi de yapmış oldum."


Haber: Fikret Bila
Kaynak:www.milliyet.com.tr