BIST 2.368
DOLAR 15,77
EURO 16,83
ALTIN 936,96
PROF. DR. CELAL ERBAY / TÜM YAZILARI
Prof. Dr. Celal Erbaycelalerbay@internethaber.com
TÜM YAZILARI
Türkiye Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine karşı çıkmakta haksız mı? Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik başvurusunda bulunma beklentisi ve bu başvuruya Türkiye’nin kabul veya redde yönelik vereceği cevabın mahiyeti bulunuyordu.
Bir bayramı daha uğurladık! Sevgili dostlar; öncelikle bayram yoğunluğunun sebep olduğu takipsizlik ve ona dayalı meydana gelen karışıklığın beşer hafızasına düşürdüğü gölge sonucu “artık ne derseniz kabulüm” geçen hafta Perşembe günü boş kalan köşemden dolayı affınıza sığınır, sağlık ve huzur içinde daha nice bayramlara kavuşmanıza dualar ederim.
Gezi davasında kararın açıklanması Ukrayna-Rusya savaşını gölgede bıraktı! Sevgili dostlar; kamuoyunda Gezi Parkı Davası diye bilinen davada İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi esas hakkındaki kararını açıkladı.
Zekat Mektebi'nin sosyo-hukuki açıdan dünyada gerçekleştirdiği inkılap! Sevgili dostlar; bu güne kadar gelip geçmiş olan ekonomik sistem ve rejimlerin birbirinden farklılık arzetmesindeki en etkin sebeplerden biri mülkiyet hakkına yönelik ortaya koymuş oldukları anlayış ve kabullenişlerindeki farklılıktır.
Oruç mektebinin sosyal bünyemize kazandırdıkları Oruç; gün içerisinde belli bir zaman dilimini kapsayacak şekilde, mü’min ve muvahhid olan irade sahibi şahsı, yemeden-içmeden keserek, en etkin İRADE doğrultusunda adı belirlenmiş olan O malum ay boyunca, sorumluluk sahibi şahsın davranış ve kararlarına yönelik; yönlendirici ve sonuç belirleyici olarak aklın ve ruhun hakim kılınması demektir.
Oruç mektebinin sosyal bünyemize kazandırdıkları Aşırı dengesiz beslenmelerin yükü altında yorulan organizmamızın tabir caiz ise soluklanıp dinlenmesini, hatta kendine gelmesini sağlar. Böylece oruç sayesinde organizmamızın yıllık bakımı gerçekleşmiş olur.
Süleymaniye'de teravih, bir başka noktalara taşır seni! Tarih şuuru içerisinde geçmişimizle bütünleşip, dünümüzden ibret alıp sevgi ve saygı bütünlüğü içerisinde geleceğimizi inşa etmek her birimizin aslî görevi olduğunu hiç birimiz unutmamalıdır.