BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

Pınar Gültekin'in annesi konuştu: Yasalar değişmezse her gün bir kadın ölmeye devam edecek

Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, “Kadın katilleri ömürleri boyunca hapisten çıkmasın ki başka kadınlar da ölmesin. Yasalar değişmezse her gün bir kadın ölmeye devam edecek" diye konuştu.

Abone ol

Muğla’da eski sevgilisi Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversiteli Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, kadın cinayetlerinin artık son bulmasını istiyor.

Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre, "Kadın ölümleri yüreğimi acıtıyor" diyen anne Gültekin, “Pınar’dan önce de TV’de hep kadınların öldürüldüğünü görürdüm ama aklıma hiçbir evladım gelmedi. Pınar öldükten sonra da bir şey değişmedi. Yine gencecik kızlar öldürülüyor. Kızımın acısını hâlâ yaşıyorum. Bu acı geçmiyor. Her annenin de benim gibi yüreği acıyordur” dedi.

‘Kadın cinayetleri son bulsun’

Yasaların yetersiz olduğunu vurgulayan anne Gültekin, şunları söyledi: Bu katiller hak ettiği cezayı almış olsa, bu kadar kadın öldürülmez. Ne de olsa birini öldürdükten sonra hapisten çıkacaklarını biliyorlar. Bildikleri için de öldürmeye devam ediyorlar. Ben her gün ‘Kadın cinayetleri son bulsun’ desem de bir şey değişmeyecek. Eğer bilsem ki değişecek nefesim kesilene kadar çıkar her gün konuşurum. Benim konuşmamla olacak iş değil. Eğer olsaydı, Özgecan’ın annesi konuştuğunda, Emine Bulut’un annesi konuştuğunda ya da binlerce öldüren kadının annesi konuştuğunda bir şeyler değişirdi. Bizim konuşmamızla olacak iş değil, yasaların değişmesi gerekiyor. Yasalar değişsin kadın katilleri, caniler ömürleri boyunca hapisten çıkmasın ki, başka kadınlar da ölmesin.

Yasalar değişmezse her gün bir kadın ölmeye devam edecek.

"Kızımın gülüşünü çok özlüyorum"

“Ben kızımın gülüşünü çok özlüyorum” diyen Gültekin sözlerine şöyle devam etti: Bazen bu yaşadıklarımızın gerçek olmadığını, Pınar’ın okulda olduğunu ve sınavları bitince çıkıp geleceğini düşünüyorum. Bunun böyle olmasını çok isterdim ama değil. Ölümünü ne ben, ne babası, ne de kardeşleri kabullenmiş değiliz hâlâ. Kızımın okulunun bitmesine 2 ay kalmıştı, 2 ay sonra çıkıp İstanbul’a gelecekti. Ama o katil engel oldu. Kızımın hayalleri vardı ama hayalleri de hayatı da yarım kaldı. Çok öfkeliyim ve her gün bir kadının öldüğünü gördükçe bu öfkem daha da artıyor.

"Hepimiz ölüyüz artık"

Baba Sıddık Gültekin de şunları söyledi: Kızımdan sonra keşke hiç kadın ölmeseydi ve Pınar Türkiye’deki son kadın cinayeti olsaydı. Maalesef ki Türkiye’de yargı sistemi bu noktada zayıf kalıyor. Ben buradan Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı’na sesleniyorum; ‘Bu cinayetler dursun’ tek isteğimiz bu. ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ diye bir söz var çok doğru. Pınar ile birlikte hepimiz öldük. 8 kişiydik 8’imiz de ölüyüz artık. Acıyı yaşayan bilir, yüreğimiz yanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Alex de Souza sahalara dönüyor! İşte o tarih
Denizli'de anayolu koşarak geçmeye çalıştı! Feci şekilde can verdi
Muhittin Korkmaz neden öldü 2020 ölüm sebebi nedir
Gaziantep'te koronavirüs hastalarının umuduydu! Acı haber geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bülent Arınç'ın sözleri bizi çok üzdü
Aksaray'da alkollü araç kullanmaktan yakalandı! Bakın kendini nasıl savundu
Reuters'tan çarpıcı Berat Albayrak ve Merkez Bankası iddiası! Erdoğan'a 2 gün ekonomi sunumu yapılınca...
Kızılay’dan çok konuşulacak ‘Askıda Pizza’ kampanyası
25 Kasım evde bakım maaşı yatan güncel iller listesi-2020
Hatay'da polis ele geçirdi! Hepsi birbirinden değerli
Yorumlar