BIST 1.365
DOLAR 8,12
EURO 9,79
ALTIN 463,76
HABER /  GÜNCEL

ÖSYM 2019 YKS sınav sonuçları açıklanıyor ÖSYM AİS girişi

ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavı, yani üniversite giriş sınavı sonuçları bu sene 18 Temmuz'da açıklanacak. ÖSYM AİS üzerinden TC ile sorgulanacak olan YKS sonuçları sonrası üniversite tercihleri ise online olarak 23-29 Temmuz arasında alınacak.

Abone ol

ÖSYM tarafında 3 oturmla yapılan YKS sınavları yani üniversite sınavları sonucu için heyecanlı geri sayım başladı. 2019 YKS sonuçları bu seen 18 Temmuz'da ÖSYM AİS üzerinden adayları erişime açılacak. YKS sınav sonucunu TC numarası ile sorgulayan adaylar için YKS tercihleri yapma süreci başlayacak. YKS tercihleri ise online olarak 23-29 Temmuz arasında alınacak. 

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM tarafından düzenlenen YKS sonuçları bu sene 18 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

YKS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR: Öğrenciler sonuçlara, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişim sağlayabilecek. Üniversite adayları YKS sonuçları ÖSYM’nin sonuç veya aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara T.C Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile sonuçlara ulaşabilecekler. Ayrıca e-Devlet uzantısı ile ÖSYM AİS’e giren adaylar ise e-Devlet şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR: YKS tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak. Ayrıca YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı ancak bu yayınlanan kılavuz ön bilgilendirme amacı taşıyor.

YENİDEN YAYINLANACAK KILAVUZ ÖNEM TAŞIYOR: Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.” denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Altaylı'nın 'Mehmet Şimşek' iddiası kulisleri hareketlendirdi
Tarsus İdman Yurdu Ergün Penbe ile anlaştı
Dışişleri'nden kaçırılan Türk gemisi ile ilgili kritik açıklama: Tema Limanı'na çekildi
Abdüllatif Şener'den Abdullah Gül ve Ali Babacan'a Saadet Partisi çağrısı
Fenerbahçe'nin Konoplyanka bombasını Almanlar patlattı
Ankaragücü, Pazdan ile sözleşme uzattı
Selahattin Demirtaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Biz kendisine on adım atarız
Yeni yönetmeliğe göre okulların açılış tarihi 2019-2020 eğitim takvimi
Vali Yerlikaya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti
Ekrem İmamoğlu'ndan gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalar!
Yorumlar