HABER /  POLİTİKA

Osman Kavala: En çok zoruma giden hastaneye gidiş gelişlerde kelepçe takılması

Gezi davasına ilişkin yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan Osman Kavala, "En çok zoruma giden hastaneye gidiş gelişlerde kelepçe takılması. Elleriniz kelepçeli, yanınızda jandarma, Silivri Devlet Hastanesi’nde dolaşıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Kavala, kendisine yöneltilen suçlamalar ve cezaevinde geçirdiği günlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı.

"Kalkışmanın yöneticisi olmakla suçlanıyorum"

"İlk duruşmada mahkeme heyeti tutukluluğunuzun devam etmesine karar verdi. Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz? Şaşırdınız mı?" sorusuna Kavala, "Çok şaşırdığımı söyleyemem. Her ne kadar tutuklu kalmam için bir neden yoksa da ilk celsede hem Yiğit Aksakoğlu’nun hem kendimin tahliye edileceğini beklemiyordum. Malum, ben bu davanın bir numaralı sanığıyım, kalkışmanın yöneticisi olmakla suçlanıyorum" yanıtını verdi.

"En çok zoruma giden hastaneye gidiş gelişlerde kelepçe takılması"

Cezaevi koşulları sizi en çok hangi konuda zorluyor? sorusuna Kavala şu yanıtı verdi: Silivri’ye gelmeden önce iki hafta şu anda kaldığım odanın yarı büyüklüğünde bir hücrede kaldım. Bir haftaya yakın bir süre burayı dört kişi ile paylaştım. O günler kolay geçmedi. Silivri’de fiziki şartlara kendimi alıştırdım, cezaevi şartları çok zorlayıcı gelmiyor. Odamda kitap okuyarak, düşünerek, hayal kurarak, kendimi başıma gelenlerden uzak tutmaya çalışıyorum. En çok zoruma giden hastaneye gidiş gelişlerde kelepçe takılması. Elleriniz kelepçeli, yanınızda jandarma, Silivri Devlet Hastanesi’nde dolaşıyorsunuz. Görenler bu adam acaba hangi kötülüğü yapmıştı diye düşünüyor olmalı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Kuvvetli sağanak ve soğuk hava geliyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Antalya'da hamile kadını gasp etmişti! Cezası belli oldu
İnsanlık ölmemiş dedirten hareket! Bulduğu 2 bin lirayı şoföre verip sahibine ulaştırdı
230 puanla hangi üniversiteye girilir 2019 üniversite kontenjanları
İstanbul'da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı! Metrelerce araç kuyruğu oluştu
ÖSYM YKS 2019 cevap kağıtlarını erişime açtı Atlas tercih robotu çöktü
Babalar günü bu pazar mı 2020 babalar günü hangi gün olacak?
Yorumlar 4 yorum