BIST 1.540
DOLAR 7,42
EURO 9,00
ALTIN 443,55
HABER /  GÜNCEL

Tunceli'deki operasyonda öldürülen PKK'lı Celal Kaya bakın kim çıktı!

Tunceli'de gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 5 teröristten biri olan Celal Kaya'nın Kandil'in kara kutusu olduğu belirlendi. Terörist Kaya, 2007 yılında Murat Karayılan tarafından bizzat Kandil'e çağrılmış.

Abone ol

Ağrı nüfusuna kayıtlı olan ve 21 yıldır dağda olan 42 yaşındaki Doğan-Serhat kod adlı terörist Celal Kaya'nın öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı. İstihbarat birimleri teröristlerin yaptığı telsiz görüşmelerinde Celal Kaya ve grubunun Kutu deresi bölgesinde olduğunu belirledi.

İHA'dan alınan görüntü üzerine JÖH timleri bölgeyi çembere alıp teröristlere teslim ol çağrısı yaptı. Teröristlerin karşılık vermesi üzerine Kobra helikopterinin de desteği ile yapılan operasyonda 5 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

1.5 milyon lira ödül

Öldürülen 5 kişilik terörist grubun başındaki teröristin Mavi kategoride başına 1,5 milyon lira ödül konulan örgütün sözde Doğu Cephe Sorumlusu Doğan-Serhat kod adlı Celal Kaya olduğu belirlendi. Terörist Kaya'nın örgütün Kandil'deki kara kutusu olduğu ortaya çıktı. Terörist Kaya'nın 1998 katıldığı örgütte 3 yıl Kandil'de kaldıktan sonra 2001 yılında Tunceli'ye geldiği daha sonra 2007 yılında Murat Karayılan tarafından bizzat Kandil'e çağrıldığı belirlendi.

Kara kutu olduğu tespit edildi

Terörist Kaya'nın önce örgütün kadın yapılanmasının başındaki terörist Hülya Eroğlu, daha sonra Karayılan'ın diğer teröristlerle iletişimini sağlayan kara kutu olduğu tespit edildi. Ağrı nüfusuna kayıtlı terörist Celal Kaya'nın 33 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 38 kişinin yaralandığı saldırıların planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu da tespit edildi.

3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi

Bu arada Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında hava destekli operasyon gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 3 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri En az 7.2 büyüklüğünde 3 deprem geliyor! Türk bilim insanlarının tahmini korkuttu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
ÖSYM YKS 2019 cevap kağıtlarını erişime açtı Atlas tercih robotu çöktü
Beşiktaş Vitor Hugo'yu 1 yıllığına kiraladı
210 puanla nereye girebilirim YKS 2019 üniversite taban puanları
Olympiakos'ta Vassilis Spanoulis'in sözleşmesi 1 yıl uzatıldı
Zorla getirme kararı verilmişti! Kütahyalı hakkında flaş gelişme
Sınav bunalımından çıkamadı! 5. kattan atladı
İstanbul'daki trafik kazasında öldü sanılmıştı! Yoğun bakımdan çıktı
Fettah Tamince Kılıçdaroğlu'nun iddiasına sert yanıt verdi: Şikayetçi olacağım
Temsilciler Meclisi Pentagon'a böcekleri biyolojik silah olarak kullanıp kullanmadığını sordu
Eşleriyle hem hayatlarını hem böbreklerini paylaştılar!
Yorumlar 8 yorum