BIST 1.438
DOLAR 8,54
EURO 10,36
ALTIN 510,31
HABER /  POLİTİKA

Ömer Çelik'ten İtalya Başbakanı Draghi’nin sözlerine sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin "Cumhurbaşkanımıza utanmadan 'diktatör' diyorlar. Sonra da 'ama göçmenler konusunda Erdoğan'la işbirliği yapmalıyız' diye ekliyorlar. İkiyüzlülüğün zirvesi budur" dedi.

Abone ol

AK Parti Sözcüsü Çelik İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Demokratik, vicdani ve ahlaki her sınavda eksi not alanların ortak özelliği Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' demek. Siyasi beceriksizliklerini ve ahlaki ikiyüzlülüklerini böyle örtmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımıza utanmadan 'diktatör' diyorlar. Sonra da 'ama göçmenler konusunda Erdoğan’la işbirliği yapmalıyız' diye ekliyorlar. İkiyüzlülüğün zirvesi budur.

''Demokrasinizi önce Akdeniz’in sularından çıkarın sonra konuşun"
Göçmenlere diktatörce ve ahlaksızca davrananlar, hala demokrasi dersi vereceğini zannediyor. Avrupa’nın faşistlerine selam duranlar hala demokrasi adına herkesi yargılayacaklarını zannediyorlar. Demokrasinizi önce Akdeniz’in sularından çıkarın sonra konuşun" dedi. 

Neler olmuştu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da ağırladığı Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’e yer gösterilmeyerek bir süre ayakta bırakılmasıyla ilgili konuşan Draghi, “Erdoğan’ın Komisyon Başkanı Von der Leyen’e yönelik tavrını kesinlikle doğru bulmuyorum. Uygun bir davranış olmadığını düşünüyorum ve Von der Leyen’in maruz kaldığı aşağılamaya çok üzüldüm. Bunlar hakkında birisi açık konuşmalı – Ne iseler onu söyleyelim – diktatörler…” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'ın konuğu Fatih Karagümrük
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Özbekistan'dan Türkiye açıklaması anlaşma sağladık
Beştepe'de yaşanan koltuk krizinin asıl sorumlusu meğer her şeyi o isim ayarlamış
Mersin'de şüpheli ölüm! Yayla evi kiralamak için gitti kuyuda cesedi bulundu
İşte yıl sonu dolar ve enflasyon beklentisi! Merkez Bankası kritik verileri açıkladı
Muğla'da köylüler yıllardır 'intihar deresi'nin sırrını çözemiyor
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Erdoğan'ı durduramazsınız
ABD'de aynı yerde aşı olan 11 kişide ağır semptomlar çıktı! Aşı alanı kapatıldı
Tekirdağ'da film gibi olay! Cebine bakmak isteyince hayatının şokunu yaşadı
Yorumlar