BIST 4.940
DOLAR 18,65
EURO 19,72
ALTIN 1.074,63
HABER /  GÜNCEL

OGM sonuçları açıklanıyor saat kaçta TC ile OGM sonuç sorgulama

OGM sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtı bugün belli oluyor. OGM memur alım sonuçları bugün saat 16.00'a kadar belli olacak. OGM sonuçları ttp://isealim.ogm.gov.tr adresinden TC numarası ile ya da e devlet sayfasından sorgulanacak.

Abone ol

OGM sonuçları açıklanıyor geri sayım başladı. KPSS  B puan grubu esas alınarak 1146 memur alımı yapılacak olan Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) sözleşmeli personel alım sonuçlarını bugün duyuracak. OGM sonuçları TC numarası ile e devlet sayfasından sorgulanacak. 

OGM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) sözleşmeli personel sonuçları hakkında daha önce kurum açıklama yapmıştı.

OGM'den yapılan açıklama şöyleydi: "Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir."

YERLEŞTİRME İŞLEMİ

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu olmak üzere Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar ile ilanda belirtilen her pozisyon sayısı kadar yedek aday belirlenecektir.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,

yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır.