BIST 1.352
DOLAR 8,55
EURO 10,07
ALTIN 495,47

Nusret Gökçe nereli ailesi kimdir

Saltbae hareketiyle uluslararası bir üne kavuşan sosyete kasabı Nusret Gökçe kimdir ailesi nerelidir? İşte çocukluktan başladığı kasaplık bir dünya markası haline gelen Nusret Gökçe hakkında merak edilenler:

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum’da beş kardeşli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşında iken babası ailesini alarak Erzurum’dan Kocaeli'nin Darıca ilçesine göç etmiştir. Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda okurken parasızlık yüzünden bırakmak mecburiyetinde kalmıştır. Küçük yaşlar da İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başladı.

2007 yılında İstanbul, İstinye Park’ta Günaydın restoran’da kasap ve restoran işinde çalıştı. Nusret kasaplık işinde kendini geliştirmek için Amerika, Japonya gibi birçok dış ülkeye giderek bu mesleğin oralarda nasıl olduğuna kendi gözleri ile bakmıştır. Birçok Yabancı ülkelere giden Nusret bu işi kafasına koymuştur ve yabancı dili olmadığı halde oralara giderek bu işin pratikliğini sağlamıştır.

Son maaşı ve 7 bin lira gibi bir parayı bankadan kredi çekerek gittiği Arjantin’de 3 ay kalarak kasapları, restoranları ve çiftlikleri gezerek bilgi edinmiştir. Memleketimize döndüğünde maaşlı işine devam etmiştir. Edindiği iş deneyimlerini Türkiye’de uygulamaya kafasında kurgulayan Nusret neler yapacağını kafasında netleştirmiştir. O zamanlar çalıştığı restoranda edindiği birçok deneyimi uygulamaya başlamıştır.

Nusret Gökçe, 2010 yılında New York'a giderek, bir restoran da çalıştı. Daha sonra İstanbul’a geldi. Eski dostu olan Mithat Erdem ile birlikte ortak bir “Nusr-et” adında dükkan açarak ilk adımı attı. Daha sonra Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk de ortaklarından biri oldu.

Nusret çok kısa bir sürede iş için yatırdığı parayı çıkardıktan başka, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın değişik yerlerinde kasap ve restoran dükkanı açtı. Eskiden maaşlı bir çalışan bir eleman idi şimdi iş yerlerinde en az 400 çalışanı var.nusret gökçe kimdir

2017 yılının Mart ayında Kolombiya, başkent Bogota’da çekilen ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar'ın hayatını anlatan ve Pedro Pascal'ın da rol aldığı 'Narcos" dizisinin 3. sezon tanıtım filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.nusret gökçe nereli

Nusret Gökçe de 23 Mayıs 2019 tarihinde 72. Cannes Film Festivali'ne katıldı ve kırmızı halı üzerinde kendisiyle özdeşleşen Saltbae hareketini yaptı.