BIST 2.387
DOLAR 16,33
EURO 17,41
ALTIN 972,71

Nurettin Yıldız kimdir aslen nereli tarikatı var mı?

Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir dini eğitimi nedir? Nurettin Yıldız'ın biyografisi şöyle:

Sosyal Doku Vakfı başkanı Nurettin Yıldız aslen Trabzonlu. 1960 yılında Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelen Nurettin Yıldız, İstanbul'da Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Nurettin Yıldız Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde aldığı bir yıllık eğitiminin ardından Mekke Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'ne geçiş yaparak Usul-u Fıkıh bölümünde eğitim aldı.

Nurettin Yıldız kendisinin bir cemaat lideri olmadığını söylüyor. Ancak verdiği fotoğraf bir cemaat lideri görünümünde.

NURETTİN YILDIZ'IN EŞİ VE AİLESİ : Kadınlar hakkındaki radikal söylemleri göz önüne alındığında Nurettin Yıldız'ın eşi merak konusu oluyor. Evli olan Nurettin Yıldız'ın 4 çocuğu var. Kadınlara dayağı mübah gören Nurettin Yıldız'ın eşi ile ilgili bilgi ise bulunmuyor. İnternette Nurettin Yıldız'a dair bir çok video ve görsel olmasına rağmen karısı hakkında tek satır yer almıyor. Bu da Nurettin Yıldız'ın aile hayatını merak konusu yapıyor.

EŞİNİ DÖVÜYOR MU? TAKİPÇİLERİ SORMUŞ : Nurettin Yıldız'ın eşini kendi takipçileri de merak ediyor. Kendisi bir söyleşisinde söylemlerini merak edenlerin ısrarla evini ve karısını görmek istediğini anlatıyor. Yakın dönemde bir takipçisi evine gidip eşini bulamayınca kızına  'Baban anneni dövüyor mu?" diye sormuş. 

NURETTİN YILDIZ'IN OLAY OLAN SÖZLERİ

Nurettin Yıldız 6 yaşında çocukla evlenilebileceğini, asansörde halvet olabileceği, battaniye ve yorgandan tahrik olunabileceği ve son olarak kadınlara da kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulundu. İşte o sözleri;

-''Kadınların Allah erkeklere dövün rahatlayın diye müsade etmesinden dolayı sabaha kadar şükretmesi gerekiyor. Allah böyle diyor. Mesela bir erkeğe 'Kadının yüzüne vurmayacaksın' diyor boyundan yukarısına vurmak yasak. Göğüs kısmına vurmayacaksın. İşkence yapmak için değil deşarj olmak için vurdurtuyor Allah. Eğer erkeğe burasına kadar geldikten sonra vurma dersen erkek başka yolla rahatlar''.