BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,82
ALTIN 399,52
HABER /  YEREL

Niğde'de kovboy muhtarın atını öldürdüler

Demirören Haber Ajansı

NİĞDE’nin İnönü Mahallesi Muhtarı 'Kovboy Muhtar' olarak da bilinen Tuğba Somkaya’nın bindiği at tüfekle vurularak öldürüldü.

Abone ol

Atıyla İnönü Mahallesi sakinlerini ziyaret ederek vatandaşların ihtiyaçlarını öğrenen Muhtar Somkaya’nın bindiği at yayıldığı arazide tüfekle vuruldu. Karnında yavrusu da ölen atın öldüğü bölgeye giden muhtar Somkaya ve atın sahibi Onur Küçük, atı öldürenlerin bulunup cezalandırılmasını istediler.

Muhtar Somkaya, "Polis ekiplerini aradık geldiler inceleme yaptılar. Sokağa çıkma yasağı olduğu için at yerinde değil. Sahibi beni aradı. Atı vurdular, karnında yavrusuyla birlikte maalesef öldü. Atın sahiplerine bu bölgede biri ‘atı burada görürsem vururum’ diyerek tehdit etmiş. O kişiden şüpheleniyoruz. Şikayetçi olacağız’’ dedi.

Atın sahibi Onur Küçük, "Sokağa çıkma yasağı nedeniyle at ile ilgilenemedim. At evimizin çok uzak yerlerine gitmezdi. Atım bu arazide yayılırdı. At sürekli gezerdi. Atı bir yere kapattığın zaman sıkıntıdan ölür. Bu atın gezmesi yayılması şart. Kim öldürdüyse bulunmasını ve hukuk önünde cezasını çekmesini istiyorum’’ diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursa'da çiftçi tarlasında buldu apar topar yetkililere götürdü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesi
LeBron James'ten George Floyd'un ölümüne sert tepki
Erdoğan ile Bahçeli Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı gezdi
Konya'da motosiklet kazasında ölen anne babadan bu fotoğraf kaldı
Liselilere 750 soruluk 4. destek paketi! Bakan Selçuk açıkladı
Binnur Kaya kimdir evli mi Binnur Kaya biyografisi
Yorumlar 2 yorum