HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Netflix Japonya belgeseliyle Game of Thrones'u alt edecek

Fiyatlarına zam yaparak tepki çeken Netflix, paranın hakkını verebilmek için Japonya'da geçen bir belgeseli izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Son yılların popüler dizi ve film izleme sitesi Netflix, orijinal yapımlarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu sefer yeni bir belgesel yayınlayacak olan Netflix, Feodal Japonya’da drama ve savaş ağırlıklı konuları ele alacak.

Age of Samurai: Battle for Japan ismiyle gelecek olan bu belgeselin, adeta Japonya'nın Game of Thrones dizisi olması bekleniyor. Netflix son zamanlarda, Uzakdoğu ülkelerinden çıkan yapımlara ağırlık veriyordu. Bu belgesel ile birlikte, Uzakdoğu yapımlarının ağırlığı bir miktar daha arttı.

Ortak yapım olacak
Bu belgeselin Blue Ant Media ve Smithsonian Canada ortak yapımı olacağı kesinleşti.

samuray

Konusu ne olacak?
Belgeselde kabaca Japon feodal krallıklarının savaşları anlatılacak. Bu savaşlarda herkesin tek amacı Japonya'nın tamamına hakim olmak. Ancak bu yalnızca savaşla değil, aynı zamanda türlü taht oyunları ile gerçekleştirilebilecek.

Date Masamune görünecek
Tek Gözlü Ejderha olarak bilinen ve ünlü bir samuray olan Date Masamune, burada ana karakterlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkacak. Japonya'nın üç kurucusu ile birlikte savaşan bu Samuray, zaferlerde en çok payı olan kişiler arasında yer alıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Genelkurmay çatı davası duruşması sonrası arbede çıktı
Akın Öztürk'ün aldığı ceza Darbeci Yurtta Sulh Konseyi üyeleri için karar verildi
Polonya'da alkolü fazla kaçıran gençler tankla tur attılar
Patagonya nerede hangi kıtada Patagonya devlet mi?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Çıtamız...
Rahşan Ecevit ve Bülent Ecevit'in dillerden düşmeyen aşkı
Yorumlar