BIST 1.552
DOLAR 7,37
EURO 8,98
ALTIN 443,10
HABER /  GÜNCEL

Muhittin Korkmaz oğlu Cem Korkmaz ne zaman öldü?

Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filminde 'Komutan Logar bir cisim yaklaşıyor' repliği ile akıllara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz öldü. Ölüm haberinin ardından birçok kişi Muhittin Korkmaz'ın hayatını araştırdı. 67 yaşında ölen Muhittin Korkmaz'ın ölüm nedeni belli değil. Oyuncu 2017 yılında oğlu Cem Korkmaz'ı kaybetmişti.

Abone ol

Muhittin Korkmaz öldü, ölüm nedeni ise henüz belli değil. birçok filmde rol alan fakat G.OR.A filmi ile tanınan oyuncu Muhittin Korkmaz 67 yaşında öldü. Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli olan Muhittin Korkmaz oğlu Cem Korkmaz'ı 2017 yılında kaybetmişti. Peki kimdir Muhittin Korkmaz, aslen nereli, evli mi kaç çocuğu var?

Muhittin Korkmaz kimdir: Muhittin Korkmaz 17 Ekim 1953'te dünyaya geldi. G.O.R.A.’da sık sık "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu adlı karakteri oynamıştır.

1953 yılında Gaziantep'te doğan Muhittin Korkmaz uzun yıllar boyunca tiyatrolarda sahne aldı ve Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli oldu. 2002 yılında Cem Yılmaz'ın Telsim reklamı için seçilip, reklamda Huluti isimli karakteri oynadı. Bu reklam ile birlikte Cem Yılmaz'ın projelerinde yer almaya başlayan Korkmaz, G.O.R.A.’da "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu'yu oynadı. Tihulu ismi Cem Yılmaz tarafından Telsim reklamındaki Huluti karakterinden esinlenilerek yaratılmıştı.

G.O.R.A.’nın ardından Tunç Başaran'ın yönettiği Sinema Bir Mucizedir ile Ezel Akay'ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde yer aldı. Daha sonra Cem Yılmaz'la olan birlikteliğine Türk Telekom reklamı ile A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerindeki yardımcı rollerde devam etti.

1,52 m boyunda olan Korkmaz, kendisi gibi oyuncu olan Cem Korkmaz'ın babasıdır. Oğlu Cem Korkmaz 1 Kasım 2017 tarihinde öldü.

ÖNCEKİ HABERLER
Dörtyol Belediye Başkan Fadıl Keskin koronavirüse yakalandı
Pınar Gültekin'in annesi konuştu: Yasalar değişmezse her gün bir kadın ölmeye devam edecek
Denizli'de anayolu koşarak geçmeye çalıştı! Feci şekilde can verdi
Eskişehir'de öldürülen üniversiteli Raşit Alpi’nin katil zanlısının cezası belli oldu
Gaziantep'te koronavirüs hastalarının umuduydu! Acı haber geldi
Koronavirüs hastalarından filyasyon ekibine ilginç diyaloglar: Şu an evde değilim...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bülent Arınç'ın sözleri bizi çok üzdü
Aksaray'da alkollü araç kullanmaktan yakalandı! Bakın kendini nasıl savundu
Reuters'tan çarpıcı Berat Albayrak ve Merkez Bankası iddiası! Erdoğan'a 2 gün ekonomi sunumu yapılınca...
Kızılay’dan çok konuşulacak ‘Askıda Pizza’ kampanyası
Yorumlar