BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM MSÜ sonuç sayfası

ÖSYM tarafından yapılan MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu merak konusu oldu. MSÜ sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından 26 Nisan'da açıklanacak.

Abone ol

MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu merak konusu oldu. ÖSYM tarafından yapılan MSÜ sınavı sonuçları 26 Nisan'da açıklanacak.  MSÜ sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı henüz bilinmezliğini korurken MSÜ sonuçlarına ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden ulaşılabilecek. MSÜ ayrıntıları şu şekilde…

MSÜ PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

– Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

– Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

– Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki Tablo’daki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanacaktır. Ağırlıklı puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik veya Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanacaktır.

– Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

MSÜ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

ÖSYM'den gelen açıklama şöyle: “07 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçıklarına,sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 07 Nisan 2019 tarihinde saat 14.30’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.”

ÖNCEKİ HABERLER
MSB duyurdu: Hakurk ve Avaşin bölgelerine hava harekâtı
Göztepe'de futbolcular ve taraftar birbirlerine girdi
Genç kızı kaçırıp ormanlık alanda dövmüşlerdi! İşte haklarında istenen ceza
19 Nisan kandil mi 2019 19 Nisan ne kandili var?
Diş teli ağızda ne kadar kalır işte yapılması gerekenler
Doya Doya Moda Özde kimdir kaç yaşında kaç kilo?
Yorumlar