BIST 116.908
DOLAR 6,85
EURO 7,70
ALTIN 391,43
HABER /  DÜNYA

Mossad Başkanı Cohen'in gizlice Katar'ı ziyaret etmesi tartışma yarattı

İsrail Meclis Üyesi (Knesset) Avigdor Liberman, katıldığı bir haber yayınında Mossad Başkanı Yossi Cohen ve İsrail'in Güney Komutanlığı başkanı Herzi Halevi iki hafta önce Katar'ı ziyaret ettiğini açıkladı. Ziyaret tartışma başlattı.

Abone ol

Cohen’in, Katar'ın Ulusal Güvenlik İşleri Emiri Danışmanı ve İstihbarat Şefi Muhammed Bin Ahmed Bin Abdullah Al-Masnad ile görüştüğü belirtildi. Al-Masnad, daha önce de Halevi'yi davet etmişti.

İsrail'in Güney Komutanlığı Başkanı Halevi, çoğunlukla Gazze Şeridi'ne odaklanmış ve bu görevi büyük olasılıkla yolculuğa dahil edilmesine yol açtı.

Katar son yıllarda Gazze Şeridi'nin geleceğini şekillendirmede etkili bir faktör haline geldi ve aynı zamanda Hamas hükümeti ile Ramallah'taki Abbas hükümeti ve hatta İsrail arasında sürekli aracılık yapıyor. 

Netanyahu'ya ağır suçlama

Körfez Emirliği, Hamas'ın Gazze Şeridi'ndeki yönetiminin geleceğine karar vererek, mali yükü taşıdığı gerçeğinden yararlanarak bir dayanak talep ediyor.

En son toplantı İsrail'in son yıllarda paylaşılan stratejik çıkarlar olarak ve esas olarak İran'ın bölgedeki gelişiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte birçok Arap ülkesiyle olan bağlarının önemli ölçüde ilerlemesiyle gerçekleşti.

Liberman, Netanyahu'nun Katarlılara Hamas'a “koruma parası” göndermesi için “yalvarmakla” suçlayan İsrail Kanal 12 haberlerini açıkladı.

Liberman geziye “Netanyahu'dan bir ayaklanma” adını verdi ve Gazze merkezli “terör grubuna” para göndermeyi durdurmak için Katar tehditlerine atıfta bulundu.

Liberman, “Mısır ve Katar, Hamas’tan üzülmüş ve bağları kesmeyi planlıyorlar. Aniden Netanyahu 'Hamas' savunucusu olarak görünüyor,” dedi. Liberman, Netanyahu'nun stratejisini "teröre boyun eğme” olarak nitelendirdi.

Kaynak: Rafael Sadi

ÖNCEKİ HABERLER
Kuveyt duyurdu! İran’dan dönen 3 kişide koronavirüs tespit edildi
Tayfun Erdoğan annesi Ebru Çolak kimdir kaç yaşında?
Derbi sonrası Ersun Yanal istifa etti denildi Volkan Kazak açıkladı
Rıdvan Dilmen'den tarihi derbi yorumu: Fenerbahçe panikledi
Soğuk havada kat kat giyinmek hasta ediyor!
Beyoğlu'nda birlikte alkol alan şahısların kavgası kanlı bitti
Yorumlar 6 yorum