BIST 9.645
DOLAR 32,58
EURO 34,91
ALTIN 2.439,08
HABER /  GÜNCEL

MİT, Suriye'nin Halep kentinde avladı! Terör örgütüne büyük darbe; maliye sorumlusu öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı, Suriye Halep'te başarılı bir operasyona daha imza attı. Terör örgütü PKK/YPG'nin maliye sorumlusu Mehmet Yıldırım etkisiz hale getirildi.

Abone ol

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Halep'in Şeyh Maksud bölgesinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirilen terörist Yıldırım'ın, PKK'ya 1986'da katıldığı ve örgütün en eski kadrolarından olduğu belirlendi.

Yıldırım'ın, Türkiye ve Irak'ta terör faaliyetinin ardından 2015'te Suriye'ye geçtiği ve PKK/YPG elebaşlarıyla irtibatlı şekilde sözde maliye sorumluluğunu yürüttüğü tespit edildi.

MİT'ten teröre geçit yok

Milli İstihbarat Teşkilatı, son yıllarda Irak ve Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonlarla Terörden Arananlar Listesinde farklı kategorilerde yer alan çok sayıda üst düzey örgüt mensubunu etkisiz hale getirdi. MİT'in 2022 yılında Suriye ve Irak'ta gerçekleştirdiği örgütün üst kadrosuna yönelik nokta operasyonlarda 23 üst düzey yönetici etkisiz hale getirildi, birçok isim de Türkiye'ye getirildi.

Bölgedeki yerel istihbarat faaliyetleri ve uzun süren takipler sonucu gerçekleştirilen operasyonlarla örgüte darbe üstüne darbe vurulurken çok sayıda terörist faaliyetin de eyleme dönüşmesi engellenmiş oldu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
'Hesap soracağım' deyip Demet Özdemir fena patladı! Oğuzhan Koç'la kavga etti evi terk etti iddiası vardı
Foto Galeri 'Hesap soracağım' deyip Demet Özdemir fena patladı! Oğuzhan Koç'la kavga etti evi terk etti iddiası vardı Galeriye Gözat