HABER /  GÜNCEL

Mike Pompeo'dan küstah Türkiye açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Kıbrıs krizi ile ilgili küstah sözler sarfetti. Pompeo'nun Rum mevkidaşına gönderdiği mektupta ''Türkiye'nin tek taraflı olarak Kapalı Maraş'ı açma isteğinin Birleşmiş Milletler (BM) kararlarına aykırı olduğunu ve bölgedeki barış görüşmelerine zarar verebilir'' dediği ortaya çıktı.

Yunanistan'ın çok okunan İngilizce gazetelerinden Ekathimerini, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun 13 Eylül 20019'da Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı (GKRY) Nikos Hristodulidis'e gönderdiği mektubun detaylarını okuyucularına duyurdu.

Pompeo'nun mektupta mevkidaşına, Türkiye'nin tek taraflı olarak Kapalı Maraş'ı açma isteğinin Birleşmiş Milletler (BM) kararlarına aykırı olduğunu ve bölgedeki barış görüşmelerine zarar verebileceğini söyledi.

Washington'daki bir kaynağa dayandırılan haberde, "ABD, çözüm için bütün tarafların kararlara saygı duymasını istiyor ve bu aynı mesajı Türkiye’ye de açıkça iletecektir" ifadesi kullanıldı. Pompeo'nun mektubunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 550 ve 789 sayılı kararlarını hatırlattığı öne sürüldü.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meteoroloji'den son hava durumu tahmini: Yarın İstanbul'u sağanak vuracak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe’de derbi öncesi neşeli antrenman
Hakyolcular kimdir İskenderpaşa cemaat lideri Muharrem Nureddin Coşan'ın holdingi
Süper Lig'de 1 milyar 385 milyon liralık derbi
Çocuklarını kontrole götüren çift trafik kazasında feci şekilde öldü
Yönetmelik değişti... Bir yılda 2 bin 611 yabancı yatırımcı Türk vatandaşı oldu
2022 engelli aylığı 2020 kaç para oldu ödeme günleri ne zaman?
Yorumlar 5 yorum