BIST 1.206
DOLAR 7,90
EURO 9,31
ALTIN 483,87
HABER /  GÜNCEL

Metin Feyzioğlu kendisini eleştirenlere demediğini bırakmadı! Bunların ödü kopuyor!

Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde yapılacak adli yıl açılış törenine katılacağı için gelen eleştirilere yanıt veren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, ' Biz çözüm odaklıyız, yıkım odaklı değiliz. Ben siyasetçi değil hukukçuyum, meslek örgütü başkanıyım. ' dedi.

Abone ol

Beştepe’de yapılacak adli yıl açılış törenine katılacak olması nedeniyle gelen eleştirilere Habertürk Televizyonunda katıldığı programda yanıt veren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, “Barolardan gelen tüm eleştiriler ağır olsun, olmasın başımın üstüne” diye konuştu.

'Bunların yargı reformundan ödü kopuyor'

Kendisini eleştirenlere yüklenen Feyzioğlu şunları söyledi;

Bunların yargı reformu çıkacak diye ödü kopuyor. Çünkü Türkiye çok önemli bir adım atacak. Daha ilk paketten itibaren çok ciddi adımlar atmış olacak. Yargı Reformu Stratej Belgesinin hayata geçmesi için biz avukatlar lokomotif olduk. Biz her zaman hukuk devlet, demokrasi, hak özgürlükler mücadelesinde en öndeyiz. Sayın Yargıtay Başkanımıza bu tören bizde olsun dedik. Sayın Başkan 'Türkiye'yi normalleştiriyoruz, geleneğe dönelim. Biz açıkçası 'gelin Türkiye Barolar Birliğ'nde yapalım' dedik.

Feyzioğlu şöyle devam etti;

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törene tabiki katılacağız. Biz 4 senedir her yerde yapılan törene katılıyoruz. Çok net söyledim, dinleyici olarak çağrıldığımız yere gitmeyiz, diye. Konuşma imkanımız, hakkımız teslim edildiğinde gider söyleriz dedik. İsmail Başkan'la konuştuk. Gerginlikten beslenenlere rağmen hadi gelin dedik Türkiye'yi normalleştirelim.

Bizi eleştirenler Külliye'ye gidiyor

Yargı reformu belgesi açıklanırken sayın Cumhurbaşkanı tarafından, bize niye oraya gidiyorsun diye ağır saldıranlar yine saldırıyor. Aynı arkadaşlarımız Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu Bürosu’na gidiyorlar. O da Külliye’de. O kurulun başkanı Sayın Cumhurbaşkanı. Kendileri gitmek istediğinde gidiyorlar. Adalet Bakanımızla görüşüyorlar. Cumhurbaşkanının tayin ettiği bir bakan konumunda.

Aynı arkadaşlarımız bir başka siyasi parti başkanıyla fotoğraf çektirip, profil fotoğrafı yapıyorlar.

Metin Feyzioğlu kanun çıkaracak ya da kanun çıkarılmasını sağlayacak olan ülkenin Cumhurbaşkanı ile Meclis Başkanı ile görüşülüyor, kıyametler kopuyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Sakarya'da 1'i kadın 2 gasp şüphesi polisin dur ihtarına uymadı aracı bırakıp ormana kaçtılar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Seren Serengil Yaşar İpek ayrıldı mı yeni haberleri geldi kafalar karıştı
HÜDA PAR'dan şaşırtan kayyum açıklaması!
Yargıtay'dan emsal karar! İş yerinde sigara içmek kovulma sebebi olur mu?
Sparta Pag kalecisine yabancı madde fırlatan Trabzonlu yakalandı
Fenerbahçe resital yaptı Tolga Ciğerci maçın kaç kaç bittiğini unuttu
Bu sene Cumhuriyet'in kaçıncı yılı kutlanacak 2020?
Yorumlar 10 yorum