BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  İYİ PARTİ

Meral Akşener'den Erdoğan'a parlamenter sistem çağrısı! Bedelini ödeyecekler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a parlamenter sistem çağrısında bulunarak, "Partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiş olmanın cevabını milletimizden alacaklar." dedi.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beşiktaş'taki Kadın Emeği Pazarı'nı ziyaretinin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. ''Gerek ekonomide gerekse hukuk alanında reforma elbette ihtiyaç var. Türkiye'de bir reform yapılmaya ihtiyaç var ama bu yapılabilir mi, buna ümidimiz yok." diyen Akşener, "Sayın Erdoğan'a tavsiyem hemen, en hızlı biçimde iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistem için tarafları bir araya toplayıp, bizim önerdiğimiz memleket masasını toplamasıdır. Milletimizin nefes alabilmesi için hızlı bir şekilde güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapılmasının sağlanmasıdır." dedi. 

Bedelini sandıkta ödeyecekler
Bir gazetecinin "Yeni yılmesajlarınız ne olacak?", "Cumhurbaşkanının bugünkü yılbaşı mesajında, ekonomi ön plandaydı. 2021 için bazı reformlardan bahsetti. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Akşener, şu cevabı verdi:

"Sayın Erdoğan'ın ağzından 'reform' çıktığında kendisine parmak sallanıyor dolayısıyla gerek ekonomide gerekse hukuk alanında reforma elbette ihtiyaç var. Türkiye'de bir reform yapılmaya ihtiyaç var ama bu yapılabilir mi, buna ümidimiz yok. Sayın Erdoğan'a tavsiyem hemen, en hızlı biçimde iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistem için tarafları bir araya toplayıp, bizim önerdiğimiz memleket masasını toplamasıdır. Milletimizin nefes alabilmesi için hızlı bir şekilde güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapılmasının sağlanmasıdır. 'Bundan ümidin var mıdır?' diye sorarsanız, ümidim yoktur. Onun için inşallah biz, İYİ Parti olarak bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. İlk seçimde bu sisteme dair vatandaşımız tepkisini ortaya koyacak. Partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiş olmanın cevabını milletimizden alacaklar, bedelini de sandıkta ödeyecekler diye düşünüyorum ve ben buna inanıyorum."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kamuya 100 bin memur alımı var! (2021) İşte o devlet kurumları ve branşlar... Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Olay yeri Esenyurt! 4 çocuk annesi kadının cesedi sokakta bulundu
1300 cc altı değeri 99 bini aşan araçların 2021 vergisi
Oyun konsollarından alınan gümrük vergisi yüzde 20'ye düşürüldü
Doç. Dr. Hakan Akelma koronavirüse yakalandı! "Benim tanık olduklarımı gören biri, evden dışarı çıkmazdı"
Fransız gazeteciden bomba Erdoğan yorumu: Oyun değiştirici lider
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'Belbuka Üs Bölgesi' mesajı
Mustafa Denizli'den çarpıcı sözler! FETÖ'cü futbolcuların tamamı benim futbolcum
MHP’li Gölbaşı Belediyesi asgari ücreti 3 bin 325 lira yaptı
Ermenistan'da 6 yıldan fazla esir tutulan iki Azerbaycanlı yaşadıklarını anlattı: Cehennemi gördük geldik
1300 cc altı değeri 56.500'ü aşıp 99 bini aşmayan araçlar MTV 2021
Yorumlar 84 yorum