BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Memur-Sen'den 104 emekli amiral hakkında suç duyurusu

Demirören Haber Ajansı

MEMUR- Sen İstanbul İl Yönetimi, bildiri yayınlayan 104 emekli amiral hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Abone ol

Başkan Yardımcısı Murat Cantürk yaptığı açıklamada, "Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir" dedi. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye bir tepki de Memur-Sen İstanbul İl Yönetimi'nden geldi.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Memur-Sen İstanbul İl Yönetimi basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Memur-Sen İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Cantürk, "Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, silahlı kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi" dedi. 

"Türkiye artık darbecilerden hesap soran ülkedir"
Cantürk "Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Biz de Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meşum açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" diye konuştu.

''O rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir''
Cantürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir."

Açıklamanın ardından Memur-Sen İstanbul İl Yönetimi suç duyurusunda bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Yalova'da FETÖ hükümlüsü eski emniyet müdürü yakalandı
Emekli amirallerin bildirisi tartışmasında Mustafa Sarıgül safını seçti
Lise öğrencisi geliştirdiği robot köpek ile TÜBİTAK yarışmasında Türkiye finalisti oldu
Şükriye Bulgurcu'nun ölüm nedeni belli oldu
Fazıl Say'dan CHP'ye eleştiri: Bırakın korkuyu bize cesur insanlarla gelin
Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması
Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final heyecanı başlıyor
Teknoloji devi LG, akıllı telefon birimini kapattığını açıkladı
Abdulkadir Selvi sordu! Ekrem İmamoğlu bildiriye karşı neden suskun?
Darbe imalı 'Montrö' bildirisi soruşturmasından bomba detaylar! Muvazzaf paşalarla ilgilisi ne
Yorumlar 4 yorum