BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62

Lütfü Türkkan nereli eşi ve çocukları kimdir?

Türk siyasetçi Lütfü Türkkan aslen nereli, kaç yaşında, eşi ve çocukları kimdir? Lütfü Türkkan'ın biyografisi şöyle:

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959'da İstanbul'da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir.

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu'nu bitiren Lütfü Türkkan Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümünü tamamladı. 

Lütfü Türkkan Gıda Mad. San. Tic. AŞ (TÜGMAD)'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunan Lütfü Türkkan, Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfında Başkanlık görevinde bulunan Lütfü Türkkan, Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi olan Lütfü Türkkan, İYİ Parti'de Kocaeli'nden milletvekili seçildi. 

Lütfü Türkkan'ın eşi ve çocuklarıİyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilen Lütfü Türkkan, evli ve 4 çocuk babasıdır. Lütfü Türkkan'ın eşinin ismi Şebnem Türkkan. Çiftin Dilara Türkkan, Türküm Türkkan, Mehmet Türkkan ve Nihan Türkkan isminde çocukları var.