BIST 1.524
DOLAR 7,45
EURO 8,99
ALTIN 437,70
HABER /  GÜNCEL

Koronavirüsün kendisinde olduğunu bilmeyen 400 bin kişi aramızda dolaşıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Koronavirüsün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor" diyerek, çalışan meslek gruplarında belirti olmasa test yapılması gerektiğini söyledi.

Abone ol

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim ÜyesiProf. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip koronavirüssalgına karşı alınan tedbirlerinin kısmen gevşetilmeye başlandığı ilk günlerde kuaför ve AVM'ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı.

"Virüs taşıyan 400 bin kişi aramızda dolaşıyor"
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan,koronavirüs taşıyan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını belirterek,virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine test yapılmasını gerektiğini söyledi.

Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine, belirti olmasa bile test yapılması ve bulunanlara izolasyon yararlı olur."

ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanlığı, seyahat yasağıyla ilgili yeni bir genelge yayınladı
Başkan Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması
Hakan Bayrakçı'dan bomba CHP açıklamaları
Başakşehir Hastanesi Abe'nin katılımı ile açılacak!
İngiliz gencin ölümüne neden olan CIA ajanı hakkında kırmızı bülten çıkarıldı
Koronavirüs nedeniyle Müslümanlar için mezarlık kalmadı
YÖK vize ve finaller için kararını verdi
Galatasaray sezonun ilk 9 ayında 3.97 milyon TL kar etti
Erdoğan CHP’li belediyelere teşekkür etti!
İSKİ'ye 250 milyon lira borçlanma yetkisi
Yorumlar 9 yorum