BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 499,09
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Koronavirüs tedbiri! Antalya'da piknik yapmak yasaklandı

Koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte pek çok şehirde art arda yeni kısıtlama kararları alınıyor. Son olarak Antalya'da piknik yapmanın yasaklandığı duyuruldu.

Abone ol

Antalya İl Hıfzıssıhha kurulu, sahil bantları, park, mesire, ören yerleri vb. piknik alanlarında piknik yapılmasını, Covid-19 salgınının yayılmasını arttırdığı gerekçesiyle yasakladı.

İl Hıfzıssıhha kurulu, korona virüsle mücadele kapsamında yeni kararlar almak için toplandı. Karar kapsamında, Antalya’da bulunan sahil bantları, park, mesire, ören yerleri vb. piknik alanlarında kişilerin çok yakın mesafede bir arada bulundukları, bu alanlarda sosyal mesafe kurallarına uyulmasının zor olduğu ve bu durumun da Covid-19 salgınının yayılmasını arttırıp halk sağlığı açısından risk oluşturduğu dikkate alınarak, sahil bantları, park, mesire, ören yerleri vb. piknik alanlarında piknik yapılması yasaklandı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 TL ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392 TL idari para cezası uygulanacak.

Aynı zamanda kurallara uymayan kişi, TCK’nın Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ‘yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır' hükmü uyarınca adli makamlara bildirilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Türk profesör Uğur Şahin'in geliştirdiği Pfizer/BioNTech aşısına İngiltere'den onay
Yaşar Alptekin kimdir kaç yaşından kaç kere evlendi ilk evliliği
Adana'da anne oğul pes dedirtti! Kınayla bonzaiyi karıştırıp...
Sergen Yalçın eleştirilere isyan etti: Ne yaptım ki ben?
Dolar ve euroda günün ilk rakamları! 2 Aralık dolar ne kadar?
Altın sıçrama yapar mı? Şant Manukyan yatırımcıyı uyardı: Daha önce de söyledim
Nilgün Altınyay kimdir kaç yaşında neden öldü Yaşar Alptekin duyurdu
Tabip Odası'ndan ürperten açıklama! ‘İstanbul’da insanlar acilde yatak beklerken ölüyor’
LGS ve YKS'de müfredat belli oldu! MEB duyurdu
242 yıllık İngiliz Debenhams şirketi iflas etti! Binlerce kişi işsiz kalacak
Yorumlar 1 yorum