HABER /  DÜNYA

Japonya 6 ay olağanüstü hal ilan edebilir

Japonya hükümeti Covid-19 salgınıyla mücadele etmek için bazı bölgelerde altı ay süreyle olağanüstü durum ilan etme konusunu tartışmak üzere gündemine aldı. Japonya Başbakanı Shinz Abe'nin, genel olağanüstü durum kararını Salı günü açıklamasının bekleniyor.

Abone ol

Japon basınında adı verilmeyen kaynaklara dayandırılarak verilen haberlere göre, olağanüstü durum konusu, öncelikle Tokyo ve Osaka'nın yanı sıra bu iki büyük merkezin çevresindeki üç bölgeyi de kapsayacak şekilde düzenlenmesi düşünülüyor.

Haberlerde, altı aylık olağanüstü durum süresinde, söz konusu bölge yönetimlerinin, kendi özel koşullara göre başka önlemler de alabilecekleri ve bu önlemlere bağlı olarak toplam olağanüstü durum süresinin belirleneceğinin düşünüldüğü de belirtildi.

Yarın açıklayabilir

Haberlerde ayrıca, Japonya Başbakanı Shinz Abe'nin, genel olağanüstü durum kararını Salı günü açıklamasının beklendiği eklendi.Haberlerde ayrıca, Japonya Ekonomiyi Yeniden Canlandırma Bakanı Yasutoshi Nishimura'nın geçen hafta hazırlandığını duyurduğu "büyük ekonomi pakatenin" de iki aşamalı olarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Buna göre, ilk aşamada istihdam kayıplarının önüne geçilmesi ve iflasların önlenmesine odaklanacak olan paketin ikinci aşamasında da ekonominin toparlanması için destekler verilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Boris Johnson yaşı kaç Boris Johnson dedesi kimdir Türk mü?
Güngören'de kendisine 'Hoca efendi' diyen dolandırıcı tutuklandı
Korana tehdidi nedeniyle evde değil minibüste kalıyor
2. Sayfa neden kaldırıldı 2020 2. Sayda neden yok Kanal D yayın akışı
Erzurum'da ilkokul öğrencisi kumbarasındaki 43 lirasını kampanyaya bağışladı
Adalar'da cuma namazı kılınacak ilçeler hangisi cami isimleri
Yorumlar