BIST 1.431
DOLAR 8,50
EURO 10,31
ALTIN 508,40
HABER /  POLİTİKA

İYİ Parti'de kavga kızıştı! Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e 'kalleşlik' suçlaması

ÜMİT Özdağ, İYİ Parti'den ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla geri döndü. Genel Başkan Meral Akşener'den randevu isteyen Özdağ, randevu alamayınca salvoya başladı. "Meral Hanım’a çok kızgınım, bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım" diyen Özdağ, yeni parti kurmaya doğru gidiyor.

Abone ol

İYİ Parti'de Ümit Özdağ krizi bitmiyor. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu "FETÖ'cülükle", parti yönetimini ise HDP ile ortak anayasa hazırlamakla" suçlayan Özdağ partiden ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla geri döndü. Ancak kriz aha da büyüdü. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ümit Özdağ'a randevu vermediğini yazdı. 

'Bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım'

"Ümit Özdağ cumartesi günü Meral Akşener’den görüşmek için randevu talebinde bulunmuş. Ama şu ana kadar bir dönüş olmamış" diyen Selvi yazısına şöyle devam etti: "Meral Hanım’a çok kızgınım' dedi. 'Bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım' diye konuştu."

Milletvekilleri toplantısına çağrılmadı

İYİ Parti'nin hazırladığı yeni sistem önerisiyle ilgili Pazartesi akşamı İYİ Parti milletvekillerine bir bilgilendirme yapıldığını belirten Selvi, Ümit Özdağ'ın oraya da davet edilmediğini belirten Selvi, Ümit Özdağ'ın bugün yapılacak olan İyi Parti grup toplantısına katılmayacağını ifade etti. 

Adım adım yeni parti kurmaya gidiyor

Selvi yazısında, "Gerçi Ümit Özdağ bunu yazınca rahatsız olmuyor ama adım adım yeni bir parti kurmaya doğru gidiyor. Ümit Özdağ MHP’ye dönemez. İyi Parti’den de ikinci kez ihraç edilecek. Bu durumda nur topu gibi bir Ümit Özdağ partisi kalıyor. MHP’den biraz daha milliyetçi bir parti..." görüşünü savundu. 

ÖNCEKİ HABERLER
İDO ve BUDO seferlerinin bazıları olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Sezer inanoğlu kimdir kaç yaşında anne ve babası kimdir?
Sakarya'da eşi otomobilde sıkıştı sürücü şoku uzun bir atlatamadı
Anadolu Efes, Kızılyıldız'ı rahat geçti
Fenerbahçe Beko Maccabi'yi devirdi 7'de 7 yaptı
Antony Blinken ABD Dışişleri Bakanı oldu
Ayçiçek yağ fiyatlarındaki artış açıklaması: Mühim olan bir ürüne insanların ulaşabiliyor olması
Saadet Partisi'nden Oğuzhan Asiltürk'ün ittifak çıkışına ilişkin açıklama
Meteoroloji uyarmıştı kar İstanbul’un kapısına dayandı
Yorumlar 20 yorum