BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,40
ALTIN 486,74
HABER /  POLİTİKA

İyi Parti'de 'aday seçilmeyecekler listesi' gerginliği artıyor

İyi Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda 'aday seçilmeyecekler listesi' tartışmaları sürerken parti içi kavga da ayyuka çıktı.

Abone ol

Dağıtıldığı belirtilen ve içinde partinin önemli isimlerinin de yer aldığı ifade edilen “İlk 75’te de olsa tercih edilmeyecekler listesi üzerinden İyi Partili vekiller arasında tartışma yaşanıyor.

“Koltuk onların, adamlık bizim olsun”

Partinin en yetkili karar organı Genel İdare Kurulu’na (GİK) aday bile olmadığını belirten İsmail Koncuk’un “Koltuk onların, adamlık bizim olsun” sözleriyle başlattığı tartışma büyüyerek devam ediyor. Dün de genel başkan yardımcıları sosyal medyada tartıştı.

"Hodri meydan"

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’a ‘hodri meydan’ derken, İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun’a da, “Azıcık delikanlı olun, erkek gibi durun” dedi.

“Teşkilat hiyerarşisi neyi gerektiriyorsa onu yaparız”

Ergun, Temizer’e, “Teşkilat hiyerarşisi neyi gerektiriyorsa onu yaparız” yanıtını verdi. İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da, “Pusu kuran adama soruyorum” mesajı attı.

Listede kimler var?

Listede, milletvekilleri Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, İsmail Koncuk, Ayhan Erel ve Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer gibi isimler yer alıyor.

Akşener'le görüşecekler

Hürriyet'te yer alan habere göre, tartışmalar sürerken “parti içi demokrasi” adıyla toplanan 20 milletvekili adına Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in, bugün İstanbul’da Akşener ile bir araya geleceği belirtildi.

"Delege iradesine saygı gerek"

Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, katıldığı TV programında “Yazılmayacaklar” listesine ilişkin, “Delegenin iradesidir, saygı duymak gerekir” dedi. Aydın, özetle şunları söyledi:

Çok renkli bir kongre oldu. Aslında görünen oradaki en renkli olaylardan bir tanesi; onlarca liste çıktı orada. Böyle bir seçimde bu çok doğal bir şey, bunda yadırganacak bir şey yok. Bunu doğal karşılamak lazım. Şunu söyleyelim; biz teşkilat birimi olarak kongreden önce böyle bir şeyde taraf olmayacağımızı söyledik. Bunun yanında en çok konuşulan ‘Merkez sağdan tasfiye olunuluyor’ söylemleri yerine tam tersine listede merkez sağdan olanların sayısının arttığı görülecektir. Kazanamayan bazı arkadaşlarımız bir önceki kongrede en çok oy alan isimlerdi. Bu delegenin iradesidir, saygı duymak gerekir.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Koronavirüse karşı ekim önlemleri! Hapis cezası geliyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Deniz Toprak kimdir aslen nereli Deniz Toprak kiminle evli?
Serdar Aziz, Fenerbahçe'den ayrılacak mı?
Kuzey Kore, Güney Koreliyi öldürüp ateşe verdi nedeni ise...
‘Home office’ modeline geçilmesiyle ofis tarzı işyerleri boş kaldı
Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: Eften püften adaylar gelmesin
Bursa tablet başvurusu yapma 2020 başvuru ekranı
Yorumlar 23 yorum